Rozmaitości
Piątek, 5 grudnia 2014 18:50

Akademia Muzyczna w Krakowie - dwa grudniowe koncerty

W tym roku przypada 250 rocznica urodzin i 175 rocznica śmierci jednej z najbardziej niezwykłych postaci wiolinistyki światowej. Regina Strinasacchi (1764-1839), niesłusznie zapomniana włoska skrzypaczka-wirtuoz była ewenementem w epoce, w której przyszło jej żyć, w czasach, gdy kobiety niezwykle rzadko grały na skrzypcach i praktycznie nie występowały przed publicznością.
W sobotę 6 grudnia o godzinie 18:00 w Auli Florianka, podczas Sesji naukowej „Regina Strinasacchi – archetyp skrzypaczki – wirtuoza epoki Klasycyzmu”. zostaną zaprezentowane skrzypce dzieła syna Reginy Strinasacchi – jednego z najlepszych lutników swojej epoki. Na prezentację zapraszają: Mieczysław Szlezer (skrzypce) oraz towarzysząca na fortepianie Danuta Mroczek-Szlezer. Wstęp wolny.

Z kolei w niedzielę 14 grudnia o godzinie 18:00 wnętrze Auli Florianka (ul. Basztowa 8) wypełni muzyka mistrzów barokowych kompozycji, m.in. Arcangelo Corellego, Giuseppe Torellego i Antonio Vivaldiego. Orkiestrę Barokową Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzi znakomita skrzypaczka Sirka-Liisa Kaakinen-Pilch.

Bilety w cenie 30zł (N), 15zł (U) do nabycia przed koncertem. Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl