Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 5 marca 2015 12:13

Akademia Młodego Energetyka - zajęcia dla młodzieży szkolnej

NIEDZICA. Zespół Elektrowni Wodnych zaprasza w sobotę 7 marca do laboratorium zlokalizowanego na koronie najwyższej zapory ziemnej w Polsce na warsztaty przygotowane dla szkół podstawowych z gmin: Łapsze Niżne, Czorsztyn, Krościenko, Szczawnica i Nowy Targ, pn. „Popołudnie z Naukowcami z AGH”. Zajęcia prowadzone są w ramach "Akademii Młodego Energetyka"
Celem zajęć jest wprowadzenie uczniów w zagadnienia związane z czystą energią, możliwościami jej wytwarzania oraz użytkowania w życiu codziennym. Rozpoczną się one krótkim wykładem wprowadzającym, pt. „Świat i energia w XXI wieku”, po czym uczniowie wezmą udział w warsztatach. Ich tematy to:
- ogniwa zasilane owocami - A co to takiego?
- energia wiatrowa. Jak zrobić elektrownię wiatrową?
- fotowoltaika
- maszyna parowa – sapie dyszy uff!!
- ogniwa paliwowe jako źródła czystej energii
- wytwarzanie energii w układach skojarzonych
- ekologiczne pojazdy w Niedzicy czemu nie?
- drukarka 3D.

Na spotkanie zaproszeni zostali także wójtowie okolicznych Gmin: Łapsze Niżne, Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. Gościem Honorowym spotkania będzie Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej prof. dr hab. Wojciech Suwała, który patronuje projektowi Akademii Młodego Energetyka i wspiera jej działalność poprzez swoich Pracowników Naukowych, prowadzących wykłady dla młodych studentów Akademii a także zaproszonych na spotkania z Naukowcami dzieci okolicznych szkół.

Zajęcia rozpoczną się w najbliższą sobotę 7 marca o godz. 15.00.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl