Rozmaitości
Czwartek, 29 sierpnia 2013 22:54

Aeroklub Nowy Targ promował się na pokazach lotniczych w Radomiu (zdjęcia)

W miniony weekend w Radomiu odbyła się największa impreza fanów lotnictwa w Polsce. W ciągu dwudniowej imprezy na lotnisku Sadków, można było zobaczyć ponad 200 statków powietrznych z 20 krajów.
Tegoroczne Air Show nie odbiegało od standardów pokazów lotniczych, które ogląda się w innych państwach Europy. Na radomskim niebie może brakowało grup akrobacyjnych takich jak Frecce Tricolori czy Red Arrows, ale za to luka ta została skutecznie wypełniona ogromną ilością myśliwców bojowych takich jak Mig-29, Mig-21, Su-22, F-16, Eurofighter Typhoon, JAS-39 Gripen, Su-27 czy Rafale. Kilka godzin ryku silników samolotów odrzutowych sprawiło, że każdy kto wracał z Radomia, był zachwycony tym co działo się na niebie.

Podobnie jak dwa lata temu, swój akcent w pokazach miał również Aeroklub Nowy Targ, który miał swoje stoisko pod skrzydłem ogromnego Iła-76. Nowotarscy piloci promowali sport lotniczy na Podhalu, ale również zachęcali do odwiedzin Nowego Targu, w celu skorzystania z oferty lotów widokowych samolotem, szybowcem lub balonem. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, szczególnie jeśli chodzi o loty widokowe, bowiem wiele ludzi przyjeżdża na wakacje w góry i nie wie, że istnieje możliwość zobaczenia ich z lotu ptaka.

Sobotni poranek na lotnisku rozpoczął się widowiskiem kilku balonów, które rozłożone jeszcze we mgle majestatycznie bujały się na uwięzi przez kilkadziesiąt minut na płycie lotniska. Wśród nich pojawił się również dobrze nam znany, często widoczny na podhalańskim niebie balon firmy PCD Salami z Nowego Targu.

Tekst i zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl