Rozmaitości
Środa, 18 lipca 2018 23:20

9. Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum"

Przed nami dziewiąta edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum". W jego ramach odbędzie się sześć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem.
Ich wspólnym mianownikiem będzie tradycyjnie muzyka organowa. Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy flet, waltornia oraz muzyka autorska, skomponowana specjalnie na nasz Festiwal, a wykonana na instrumentarium elektronicznym. Usłyszymy ponadto solowe kompozycje wokalne, a całość dopełnią dzieła chóralne. Kalejdoskop dźwiękowy tegorocznego festiwalu jest więc jak zawsze bogaty i w tym roku bardziej niż dotychczas – międzynarodowy. Wystąpią bowiem artyści z Niemiec, Włoch, Rosji, a także USA!

Festiwal rozpocznie się prologiem w starym kościółku pw. Wszystkich Świętych przy Rynku w sobotę 21 lipca o godzinie 16:00. Uroczysta inauguracja odbędzie się dzień później, w niedzielę 22 lipca o godz. 16:00 w nowym kościele, podczas której teksty poetyckie i proza „Wolność jest w nas", przedstawiona przez znakomitego aktora Adama Woronowicza, przeplatać się będzie z improwizacjami organowymi.

Całości Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa mistrza akwareli pienińskiej – Andrzeja Beliczyńskiego. Festiwal potrwa do 18 sierpnia, na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Województwo Małopolskie. Partnerem wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Gościny naszym artystom udzieli tradycyjnie Pensjonat CrosnaSpa, znajdujący się przy ul. św. Kingi 73d, a foldery programowe otrzymacie Państwo od pienińskich góralek ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Krościenka n.D.

Tegoroczne koncerty odbędą się przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D., a organizatorem dziewiątej edycji jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, wspierana przez firmę Olimp-Labs.

KALENDARZ KONCERTÓW

sobota 21 lipca / 16:00 / Kościół Wszystkich Świętych (Rynek)
Prolog
Marek Stefański organy
Edyta Fil (Rosja) flet

niedziela 22 lipca / 16:00 / Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Koncert Inauguracyjny
Marek Stefański organy
Adam Woronowicz recytacje

sobota 28 lipca / 19:00 / Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Koncert wokalny
Krzysztof Karcz organy
Ewa Walkowska mezzosopran

sobota 4 sierpnia / 19:00 / Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Międzynarodowo
Bernhard Leonardy (Niemcy) organy
Jacek Muzyk (USA) waltornia

11 sierpnia / 19:00 / Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Elektronicznie
Krzysztof Duda organy, instrumenty elektroniczne

18 sierpnia / 19:00 / Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Koncert Finałowy
Maurizio Corazza (Włochy) organy
Agnieszka Radwan-Stefańska organy
Krakowski Akademicki Chór Organum
Wiktoria Bisztyga sopran
Bogusław Grzybek dyrygent

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl