Rozmaitości
Wtorek, 20 marca 2018 22:27

„Znalezione” - wystawa prac Piotra Suchodolskiego w Operze Krakowskiej (zdjęcia)

Opera Krakowska zaprasza na wystawę prac wybitnego krakowskiego artysty Piotra Suchodolskiego, która towarzyszy premierze przedstawienia „Pajace” R. Leoncavalla i „Gianni Schicchi” G. Pucciniego. Jej wernisaż odbył się dziś na Antresoli Opery. Piotr Suchodolski jest autorem plakatów do tychże spektakli, a także projektu graficznego płyty „Per due Donne”, wydanej przez Operę Krakowską.
Wystawa prac Piotra Suchodolskiego nosi tytuł „znalezione”. Jak napisał Antoni Szoska, krytyk sztuki i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: „Ten interdyscyplinarny artysta z lekkością posługujący się twórczym językiem niczym kompozytor daje nam niewątpliwą okazję na przeżycie zmysłowego doświadczenia”. Rozważając o sztuce Piotra Suchodolskiego kontynuuje: „W odniesieniu do własnej twórczości Piotr Suchodolski proponuje metaforę «znalezione». Idąc tym tropem, a jednocześnie mając na uwadze zaprezentowane na wystawie prace można powiedzieć, że artysta, który znajduje, to jednocześnie artysta, który poszukuje. Stąd wielowątkowość i warsztatowa różnorodność w jego twórczości. Ma ona swoje źródło w studiach rzeźbiarskich oraz intermedialnych. Jako taka przekracza granice form i przedstawień pomiędzy obiektem przestrzennym, rzeźbą a malarstwem czy fotografią”.

Piotr Suchodolski ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych w Pracowni Multimedialnej na Wydziale Rzeźby. Jako artysta doświadczenia zawodowe zdobywał m.in. w Maastricht i w Nowym Jorku. Z gracją porusza się w różnych obszarach sztuki będąc otwartym na nowe odkrycia. To twórca wszechstronny: rzeźbiarz, malarz, rysownik, grafik, fotograf, instalator i designer. Jest też wykładowcą oraz inicjatorem warsztatów twórczych. Członek Royal British Society of Sculptors w Londynie.

Ekspozycję będzie można oglądać w „Galerii Opera” na Antresoli Opery Krakowskiej od 20 marca do 30 kwietnia 2018 podczas wszystkich spektakli (na godzinę przed rozpoczęciem przedstawienia).

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Opery Krakowskiej
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl