Rozmaitości
Piątek, 1 lutego 2019 11:10

„Stopklatka obecności” – Wernisaż wystawy foto Danuty Węgiel

Krakowska fotograf Danuta Węgiel , której zdjęcia Lema, Miłosza, Szymborskiej zna każdy nasz rodak i cały świat - ponieważ publikowały je agencje z całego świata - zaprezentowała swoje zdjęcia po raz pierwszy w pełnym komplecie na wystawie "Stopklatka Obecności".
Prezentowane na wystawie fotografie są swoistym zapisem portretowych spotkań i fascynacji różnymi osobami.
Portrety Jerzego Turowicza, redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, należą do najstarszych, autorka wykonała je w 1996 roku, wtedy też rozpoczęła swoją ponad dwudziestoletnią przygodę z portretem, która trwa do dziś.

Danuta Węgiel jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i absolwentką religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1993 roku rozpoczęła współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym” i tam sprecyzowała swoje fotograficzne zainteresowania. Od ponad 20 lat portretuje ludzi kultury i nauki co owocuje licznymi publikacjami w prasie, na okładkach książek oraz plakatach. Współpracuje z Wydawnictwem Znak i Wydawnictwem Literackim, ostatnio z miesięcznikiem „Kraków”. Od 2012 roku związała się z agencją prasową Fotonova. Wykłada w Instytucie Dziennikarstwa UPJPII w Krakowie.

Kuratorem całego przedsięwzięcia " Siła fotografii " czyli pięciu wystaw w lutym NCK,
jest Monika Stachnik - Czapla.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe NSK

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl