Golemo
Rozmaitości
Sobota, 1 grudnia 2018 23:00

„Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” na scenie Kameralnej Teatru Starego

Wielki powrót duetu Strzępka/Demirski do Starego Teatru. W piątek 30.11 na Scenie Kameralnej odbyła się premiera spektaklu „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” – pierwszej premiery sezonu 2018/2019.
Spektakl był pokazany także 1 grudnia
Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” nawiązuje do podziałów społecznych i politycznych w Polsce. Akcja sztuki rozpoczyna się we wrześniu, a kończy tuż przed wakacjami.

Twórcy spektaklu, przyglądając się krajobrazowi społeczno-politycznemu państw postkomunistycznych po 1989 r., pytają o charakter narodowej i ponadnarodowej wspólnoty w zmienionych warunkach historycznych. Inspirują się m.in. "Opisem obyczajów za panowania Augusta III" (publikacja 1840-41 r.) Jędrzeja Kitowicza i przedstawieniami powstałymi na jego kanwie.

Na scenie kameralnej Teatru publiczność zobaczy m.in. Annę Dymną, Dorotę Segdę, Juliusza Chrząstowskiego, Radosława Krzyżowskiego. "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej" to czwarty spektakl duetu Strzępka-Demirski w Starym Teatrze w Krakowie. Wcześniej artyści zrealizowali tu "nie-boską komedię", "Triumf woli", "Bitwę warszawską 1920".

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl