Golemo
Rozmaitości
Środa, 10 maja 2017 11:42

„Kod Mistrzów” z Olgierdem Łukaszewiczem (zdjęcia)

We wtorek gościem Teatru Groteska był Olgierd Łukaszewicz– aktor teatralny i filmowy, absolwent krakowskiej PWST, w latach 2002-2005 oraz od 2011 r. prezes Związku Artystów Scen Polskich. Rozmowę prowadziła Maria Malatyńska.
Stanisław z Brzeziny Andrzeja Wajdy, Józef Odrowąż z Wiernej rzeki Tadeusza Chmielewskiego, Gabriel Basista z Soli ziemi czarnej i Jaś z Perły w koronie Kazimierza Kutza, porucznik Kiekeritz z Lekcji martwego języka, Emil Fieldorf z Generała Nila Ryszarda Bugajskiego oraz niezapomniany Albercik z Seksmisji Juliusza Machulskiego – to tylko niektóre filmowe role aktora, który od lat, nie rezygnując z występów, piastuje odpowiedzialne stanowisko prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Wychowany na harcerza i ministranta, duchowy Ślązak ma – jak sam mówi – głęboko zakorzenione poczucie sprawiedliwości. Punktem wyjścia do rozmowy na temat życia, poglądów i kariery Olgierda
Łukaszewicza była książka "Seksmisja i inne moje misje", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

KOD MISTRZÓW to cykl spotkań młodzieży oraz mieszkańców Krakowa z autorytetami intelektualnymi i artystycznymi – znanymi osobami, które od lat kształtują wrażliwość i wyobraźnię Polaków. Od pierwszego spotkania w lutym 2014 r., z uznanym reżyserem Kazimierzem Kutzem, inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Gośćmi byli do tej pory m.in. Karol Modzelewski, Jerzy Stuhr, Janina Paradowska, Anna Polony, Jerzy Trela, Jan Peszek, Maja Komorowska, Andrzej Seweryn, Stanisław Radwan czy Ewa Lipska. Zaproszone osobistości opowiadają o tym, co je ukształtowało, jak wyglądała ich droga zawodowa, co najlepiej wspominają z czasów studiów i początków pracy, ale również co myślą o otaczającej rzeczywistości.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Wydawnictwa Literackiego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl