Rozmaitości
Wtorek, 23 września 2014 20:03

„Ciśnienie na życie” po raz kolejny zadba o kierowców

Między 25 a 28 września w Krakowie odbędą się 29 Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych. Organizowane co dwa lata wydarzenie jak zawsze przyciągnie wielu kibiców i fanów szybkich samochodów. W tym roku, podczas wydarzenia obecni będą także przedstawiciele kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy skontrolują stan serc uczestników i kibiców.
Tegoroczne Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych odbywają się na pasie startowym lotniska w Czyżynach. Zebrani podczas wydarzenia kierowcy będą rywalizować w pięciu kategoriach: samochód dostawczy, samochód ciężarowy solo, ciągnik z naczepą, cięgnik z przyczepą oraz autobus turystyczny. Wśród uczestników pojawią się nie tylko polscy kierowcy, ale także reprezentanci z innych krajów.

Wydarzenie to z pewnością przyciąganie tłumy kibiców. W związku z tym, nie może na nim zabraknąć organizatorów społecznej kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy zadbają o ich serca i sprawdzą jak emocje związane z kibicowaniem wpływają na zdrowie uczestników wydarzenia.

26 i 27 września wykwalifikowany personel medyczny nie tylko zmierzy bezpłatnie ciśnienie tętnicze krwi, ale dodatkowo przy pomocy innowacyjnej aplikacji, przeprowadzi badanie wieku serca.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

- Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca – zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz wieku serca, podczas 29 Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych, odbędą się w specjalnie przystosowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” - 26 września w godzinach 9:00-18:00 i 27 września w godzinach 8:00-16:00.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.cisnienienazycie.pl

opr. s/

źródło: materiały promocyjne

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl