Rozmaitości
Wtorek, 12 czerwca 2012 19:27

„Bajkowe Melodie” - wspaniały koncert w nowotarskim MOK (zdjęcia)

NOWY TARG. Prawdziwe burze oklasków, wspólne tańce, kołysanie, fantastyczna atmosfera podczas koncertu orkiestry symfonicznej to nie jest codzienny obraz. Młodzi artyści z krakowskiej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego przygotowali wspaniałą dawkę muzyki wykonywanej na najwyższym poziomie, wprowadzając do spotkania z najmłodszą nowotarską publicznością elementy edukacji artystycznej.
Dzieci mogły wykorzystać swoją wiedzę nie tylko na temat współczesnych bajek, ale również poznać skład orkiestry symfonicznej, rozpoznawały instrumenty, zobaczyły i usłyszały, iż instrumenty mogą naśladować znane im dźwięki, a do wypowiedzi i wspólnej zabawy zachęcał „pan Beethoven„, który pełnił funkcję konferansjera i wodzireja zarazem.

Projekt „Bajkowe Melodie” jaki mieliśmy możliwość zaprezentować przedszkolakom i uczniom nowotarskich szkół podstawowych został zrealizowany we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędem Marszałkowskim oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu. Najpopularniejsze piosenki i melodie z bajek dla dzieci zaśpiewali Agnieszka Koziarowska i Mateusz Ziółko, z licznym gronem swoich fanów na sali widowiskowej, którzy zgotowali mu wspaniałe przyjęcie i owacje. Soliści jeszcze długo po zakończeniu koncertu rozdawali rozbawionej publiczności autografy…

pb/ zdj. MOK w Nowym Targu
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl