Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 1 kwietnia 2014 21:04

”Być kobietą w dobrym stylu…” – VI Spotkanie z Pasją (zdjęcia)

W Spazio Coffee&Cocktail Bar w Krakowie miało miejsce VI spotkanie z cyklu „Pasja sposobem na życie”. Jak na zamówienie nastała piękna, słoneczna pogoda, dzięki czemu spotkanie przebiegło w iście radosnym, wiosennym nastroju.
Tym razem poza prezentacją swoich rękodzieł i dzieleniem się wiedzą na temat pasji organizatorki Beata Marszałek oraz Iwona Dudziak poświęciły więcej czasu i uwagi na tzw. „damskie sprawy”.  Marzec jest wyjątkowym miesiącem dla kobiet, gdyż mają w nim swoje święto, nie mogło więc zabraknąć atrakcji i inspiracji dedykowanych właśnie płci pięknej. 
„Dziewczyny lubią brąz, a słońce o tym wie!” – śpiewał niegdyś Ryszard Rynkowski. Tematem jednej z dyskusji były właśnie kolory, które najlepiej pasują kobietom, podkreślają ich urodę oraz są odzwierciedleniem ich osobowości i charakteru. Było to także wspaniałe nawiązanie do wyczekiwanej, nadchodzącej wiosny, która wręcz eksploduje kolorami, po szarej, stonowanej zimie.

W pierwszej części spotkania uczestnicy mieli przyjemność wysłuchania historii Katarzyny Rudnik, która opowiadała o swojej wielkiej miłości do fotografii. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądały początki jej działalności i w jaki sposób rozwijała swoją pasję. Dowodem jej wyjątkowego talentu były slajdy, na których zostały zaprezentowane jej autorskie zdjęcia. Fotografie przedstawiały niesamowite metamorfozy płci pięknej oraz piękne ujęcia kobiet w ciąży.
Kolejnym punktem programu był wykład oraz pokaz makijażu wiosennego zaprezentowany przez wizażystkę Iwonę Miernik. Pani Iwona zaprezentowała zebranym sztukę profesjonalnego make-up’u na jednej z uczestniczek spotkania. Efekt był niesamowity! Uczestnicy zostali wprowadzeni w tajemniczy świat makijażu, a dzięki profesjonalnej i ciekawej prezentacji dowiedzieli się jak odpowiednio podkreślać swoją urodę, jak się malować i zestawiać odpowiednie kolory, jak dobierać odpowiednie kosmetyki, jakie triki mogą okazać się pomocne w trakcie wykonywania makijażu oraz poznali wiele innych ciekawych i przydatnych porad, które z pewnością będą mogli kiedyś wykorzystać .

Następnym etapem spotkania był występ wszechstronnie utalentowanej miłośniczki mas plastycznych, Julity Dusza oraz Rafała Tomkiewicza, którzy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. Poznali się jeszcze w liceum i od tamtej pory okazjonalnie razem występują. Wokaliści zachwycili wszystkich swoim głosem i talentem muzycznym. 
Prywatnie Julita studiuje na kierunku Architektura Krajobrazu. Już od dziecka przejawiała chęć i talent do tworzenia różnych rzeczy i tą drogą chce podążać w swoim życiu.

Rafał Tomkiewicz jest studentem Akademii Muzycznej na kierunku wokalistyka. To doświadczony muzyk, który wiele razy występował już przed większą publicznością, w tym między innymi w Musicalu Poza Horyzonty. Rafał gra na perkusji, na skrzypcach, pianinie i gitarze. Nie bez powodu znajomi nazywają go „człowiekiem orkiestrą”.

Tradycyjnie na spotkaniach z cyklu „Pasja sposobem na życie” nie mogło zabraknąć niespodzianek w postaci licznych nagród konkursowych. Tym razem Organizatorki przygotowały dla uczestników spotkania wyjątkowo twórcze wyzwanie. Każda z uczestniczek otrzymała kartkę z wizerunkiem kobiecej twarzy. Zadaniem konkursowym było pomalowanie twarzy w taki sposób, by „makijaż” jak najbardziej pasował do typu urody przedstawionej kobiety.

Uczestnicy wykazali się dużą dozą kreatywności oraz nutką szaleństwa i ekstrawagancji, co zostało docenione przez specjalnie wybrane jury. Po burzliwych dyskusjach komisja wytypowała najlepsze prace, a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci perfum oraz kosmetyków. Sponsorami nagród byli Adam Przemyk oraz Julita Dusza – partnerzy biznesowi firmy FM Group Polska.

W trzeciej części spotkania odbyła się prelekcja o analizie kolorystycznej i wystąpił gość specjalny - doświadczona wizażystka i miłośniczka body paintingu Jovanka Czarnik.

Dla Jovanki Czarnik kolorystyka to nie tylko zespół barw, ale pasja, której poświęciła całe swoje życie. Wizażystka pokazała uczestnikom jak należy dobrać odpowiednie kolory, by odpowiednio podkreślić urodę. I tym razem został wykonany specjalny pokaz na żywo – Jovanka wraz z uczestnikami spotkania dobierała odpowiednie kolory materiałów dla jednej z uczestniczek, tak, aby pasowały do jej typu urody. Była to wyjątkowa i niepowtarzalna okazja poznania tajników, uwag i wskazówek od prawdziwej profesjonalistki w tej dziedzinie.

Pod koniec spotkania uczestnicy mieli okazję poznać kolejnego gościa specjalnego Aleksandrę Bojakowską, nazywaną powszechnie przez rękodzielników „Calistą”. To prawdziwa specjalistka od haftu sutaszowego. W trakcie spotkania Aleksandra dokonała prezentacji swoich, niezwykłych sutaszowych dzieł. „Calista” wyjaśniła również wszystkim na czym polega wyjątkowość tej techniki, czym różni się sutasz szyty od klejonego oraz wymieniła niezbędne rzeczy i materiały potrzebne do wykonania haftu sutaszowego. Uczestnicy spotkania nabyli niezbędną wiedzę na temat różnych sznurków, koralików, igieł, nici, klejów, impregnatów itd., a także otrzymali informacje gdzie mogą je zakupić. Wyjaśnione zostały również kwestie m.in. praw autorskich, zasad rynku i kultury sprzedaży.

Dodatkową atrakcją spotkania była zabawa w projektowanie i wykonanie prostej zawieszki przez każdego z Uczestników. Efektem zabawy były przepiękne, oryginalne prace – dowód na to, że na Spotkaniach z Pasją spotykają się osoby z prawdziwie artystyczną duszą.  Materiały do samodzielnej pracy zasponsorowały sklepy: Bukowiec.pl i elizaart.pl.
W ramach nagród konkursowych swoje produkty ufundowali również: sklep.uzdrowisko-rabka.pl (kosmetyki), Adam Przemyk oraz Julita Dusza – partnerzy biznesowi firmy FM Group Polska. Pani Wioletta Danielewska właścicielka sklepu www.wdart.com.pl ufundowała nagrody w postaci przepięknej sutaszowej biżuterii (kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki).

Specjalne niespodzianki po raz drugi przygotowały również Panie Alicja Żelasko i Monika Sabat z salonu kosmetycznego MUNECA. Dzięki Nim uczestniczki otrzymały kupony rabatowe oraz darmowe bony na zabiegi w gabinecie kosmetycznym.  
Nie mogło zabraknąć prezentacji niezwykłych prac Pani Agnieszki Czubali, miłośniczki masy Fimo. Na stoisku przygotowanym przez sklep www.sklep.uzdrowisko-rabka.pl można było zobaczyć kosmetyki na bazie rabczańskiej solanki, przygotowane z myślą o kobietach oraz poznać inspirujących ludzi.

Spotkaniom patronuje m. in. www.malopolskaonline.pl, 

Szczegóły dotyczące wszystkich edycji - w portalu MamyCel.pl lub na http://malopolankitworza.blogspot.com.

Zapisy, informacje i współpraca: 
Beata Marszałek e-mail: kontakt@mamycel.pl 
Iwona Dudziak e-mail: info@mamycel.pl  

opr.s/ zdj. Anita Grzesikowska & Zuza Senkara

źródło: material prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl