Rozmaitości
Środa, 3 maja 2017 20:52

60 lat OSP w Nowej Wsi (zdjęcia)

Jubileusz 60-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi był okazją do uhonorowania przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka wyróżniających się druhów Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Otrzymali je dziś Jadwiga Kantek i Grzegorz Szczecina. Starosta wręczył też komendantowi jednostki Piotrowi Kantkowi promesę na kwotę 4 tys. zł na dofinansowanie zakupu zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1.
Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. Modlono się za druhów OSP Nowa Wieś i ich rodziny. Wspominano tych, którzy tworzyli tę jednostkę, ale jubileuszu nie doczekali. Starszy brygadier Paweł Motyka, pełniący obowiązki komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, wręczył najbardziej zasłużonym strażakom odznaczenia resortowe.

- To, że dziś jesteśmy tutaj z wami świadczy o tym, że straż pożarna jest nam wszystkim potrzebna - przekonywał starosta Marek Pławiak. - Dziękuję wam za to, że zawsze można na was liczyć. Że jesteście gotowi do działania nie tylko w swojej wsi, ale na terenie całego powiatu. Dzięki wam czujemy się bezpiecznie.

Na jubileuszowych uroczystościach w Nowej Wsi Radę Powiatu Nowosądeckiego reprezentowali także Marian Ryba - członek Zarządu Powiatu oraz radni Wiesław Pióro i Ryszard Poradowski.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl