Rozmaitości
Środa, 24 kwietnia 2013 22:54

51 "Estradowy" Rajd Politechniki Krakowskiej (2-5 maja)

NOWY TARG. Od czwartku do niedzieli na lotnisku trwać będzie cykl imprez w ramach 51 "Estradowego" Rajdu Politechniki Krakowskiej. Imprezie patronuje Małopolskaonline.
Równo pięćdziesiąt jeden lat temu miało miejsce wydarzenie, które zapoczątkowało tradycję organizowania Rajdów. Pewien student, późniejszy Rektor Politechniki Krakowskiej, zebrawszy grupkę znajomych pojechał do małej miejscowości pod Krakowem spotkać się w gronie przyjaciół, śpiewać przy ognisku, po prostu dobrze się bawić. Taka była geneza powstania jedynej w swoim rodzaju imprezy studenckiej w Polsce. Taka była geneza Rajdu Politechniki Krakowskiej.

„Więc wstań do góry głowę wznieś... PK górą jest !”

Studenci Politechniki Krakowskiej swój hymn będą śpiewać podczas kolejnego już 51 „Estradowego” Rajdu PK. Odbędzie się on w dniach od 2- 5 maja br. w Nowym Targu, stolicy Podhala.

W tym roku rajd rozpocznie się w czwartek wielkim rozpalaniem ogniska rajdowego.

Kolejny dzień zaplanowany jest w klimacie muzycznym. Gwiazdą tego wieczoru będzie zespół "Koniec Świata", a supportować mu będzie "Par Excellence". Dla wędrujących po górach czeka nagroda, jaką będzie koncert w schronisku "Stare Wierchy".

Sobotni wieczór jak nakazuje tradycja to wieczór akcentów rockowych. I tak w tym roku na scenie pojawi się zespół „Akurat”. Rozgrzewać uczestników wcześniej będą liczne zespoły, a także „TazQ”, który w tym roku wygrał Przedrajdowy Przegląd Kapel.

W ostatnim dniu jak zwykle grochówka i ostatnie gry i konkursy.

Jak już wiadomo każdy wieczór rajdowy „nie byłby sobą”, gdyby nie kończył się dyskoteką w namiocie.

Każdego dnia zapraszamy również na trasy górskie a dla spragnionych rozrywki i rywalizacji czekają codziennie nowe wyzwania sportowe i konkursy.

Więcej informacji na stronie organizatora.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl