Rozmaitości
Czwartek, 1 października 2020 19:11

4 października - Dzień Św. Franciszka

Wszystkich, którym bliskie jest chrześcijańskie rozumienie ekologii, organizatorzy zapraszają w niedzielę 4 października od godz. 10 do 16.30 na Dzień Św. Franciszka. Festyn odbędzie się na placu przed Bazyliką oo. Franciszkanów (pod oknem papieskim) w Krakowie.
- Troska o środowisko wydaje się nam niekiedy odkryciem współczesności. Tymczasem św. Franciszek nawoływał do niej już 800 lat temu, a Jan Paweł II podkreślił jej wagę, ogłaszając w roku 1979 świętego z Asyżu patronem ekologów. Również postawa obecnego papieża Franciszka pokazuje, że ekologia, która dziś jest dla nas jednym z najważniejszych wyzwań, w kościele katolickim jest istotna od wieków. Dlatego bardzo sobie cenię współpracę z Krakowską Prowincją Zakonu Franciszkanów i zapraszam serdecznie na Dzień Św. Franciszka, który organizują już po raz dziewiąty. Ja będę na pewno - mówi wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz, który objął wydarzenie swoim patronatem honorowym.

Tegoroczny Dzień Św. Franciszka odbędzie się pod hasłem „Ekologia – od św. Franciszka do papieża Franciszka”. Podczas uroczystej mszy św. o godz. 11.00 ojciec Stanisław Jaromi, kierujący Ruchem Ekologicznym św. Franciszka z Asyżu, wygłosi tematyczną homilię i zaprosi do modlitwy za ekologów. Cała uroczystość przygotowana jest w radosnym franciszkańskim duchu. Nie zabraknie koncertów, warsztatów i konkursów, a o godz. 14.15 bracia zapraszają wszystkie domowe zwierzaki i ich opiekunów na specjalne błogosławieństwo.

Wśród namiotów na skwerze franciszkańskim znajdzie się także stoisko ekoMałopolski. Zapraszamy do quizu z nagrodami (oczywiście ekologicznymi) i zabawy z naszymi partnerami. Dzięki poradom Bio&Simply dowiecie się, na jakie składniki warto zwracać uwagę kupując kosmetyki i jak możemy ograniczyć ich ilość do kilku słoiczków z pożytkiem dla zdrowia i urody , a Fundacja Alter Eko rozwieje wątpliwości m.in. na temat prawidłowej segregacji odpadów.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej:

https://www.swietostworzenia.pl/2-aktualne/903-dzien-sw-franciszka-2020-ekologia-od-franciszka-do-franciszka

źródło: UMWM

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl