Rozmaitości
Czwartek, 24 stycznia 2019 14:30

4. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego w Krakowie

Już 4 lutego w Światowy Dzień Walki z Rakiem odbędzie się 4. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Forum będzie okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń m.in. z zakresu medycyny, psychoonkologii, dietetyki czy rehabilitacji. Dla pacjentów i ich bliskich oraz osób, które zawodowa zajmują się pomocą osobom chorującym onkologicznie przewidziano ponad 21 warsztatów!
Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Szymon Hołownia, dr Mariusz Wirga czy prof. Krystyna de Walden Gałuszko
Forum rozpocznie się o godzinie 9.00  częścią warsztatową (21 warsztatów dotyczących psychologii, dietetyki, rehabilitacji, medycyny), a od 12.30 do 17.00 zaplanowana jest sesja główna, podczas której wystąpią m.in. Barbara i Jerzy Stuhrowie, Prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, dr Mariusz Wirga, dr Dariusz Duma oraz Szymon Hołownia.

Pełny program Forum dostępny jest na stronie: www.onkoforumkrakow.pl.

Zwieńczeniem Forum będzie charytatywny koncert Dawida Podsiadło z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Unicorn

Stowarzyszenie UNICORN od 20 lat pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim w rehabilitacji psychofizycznej po rozpoznaniu choroby, przez cały proces leczenia, a także po nim.

Jest zaliczane przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne do grona prekursorów opieki psychoonkologicznej w Polsce jako „organizacja rzetelna i wiarygodna, która z pasją, oddaniem i dużym potencjałem merytorycznym organizuje pomoc skierowaną do chorych onkologicznie i ich rodzin”.
Członkami założycielami Stowarzyszenia oraz Ambasadorami Centrum Psychoonkologii są Państwo Barbara i Jerzy Stuhrowie.
Od ponad czterech lat Stowarzyszenie prowadzi pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii Unicorn przy ul. Zielony Dół 4 w Krakowie, w którym dzieci i dorośli chorujący onkologicznie oraz ich bliscy mogą skorzystać m.in. z indywidualnych konsultacji z psychologiem, lekarzem czy fizjoterapeutą, warsztatów i treningów psychologicznych, zajęć ruchowych oraz warsztatów dietetycznych.

W tym miejscu osoby chorujące na nowotwory uczą się zdrowego myślenia, akceptowania swoich ograniczeń, radzenia sobie z lękiem i innymi niepożądanymi emocjami oraz wspomagania swojego organizmu w procesie zdrowienia.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe Stowarzyszenia Unicorn

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl