Rozmaitości
Środa, 6 sierpnia 2014 22:33

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

W dniach od 9 - 16 sierpnia br w Krynicy Zdroju odbędzie się 48. Festiwal im. Jana Kiepury.
Festiwal od pierwszej swojej edycji popularyzował nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, który zmarł 48 lat temu - 15 sierpnia, lecz także polskiej kultury.

Podobnie i w tym roku, bogaty i zróżnicowany festiwalowy program przygotowany wspólnie przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gminę Krynica-Zdrój i Operę Krakowską to szereg najwspanialszych muzycznych wydarzeń, które przyciągną rzesze miłośników najpiękniejszych utworów operetkowych, operowych ale także muzyki okresu międzywojennego.

Wśród wykonawców tegorocznego Festiwalu im. Jana Kiepury będą: Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Krystyna Tyburowska, Bożena Zawiślak-Dolna oraz Tomasz Kuk, Michał Kutnik, Adam Sobierajski, Jan Wilga i Adam Zdunikowski.

W poszczególnych koncertach wystąpią także Małgorzata Walewska, Wioletta Chodowicz, Ewa Vesin, Mariusz Godlewski i Pavlo Tolstoy. W koncercie ,,Powróćmy jak za dawnych lat’’ usłyszymy także Jacka Wójcickiego.

Artystom będą towarzyszyły orkiestry: Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy, Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela, Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, Salonowa Orkiestra CAMERATA pod kierunkiem Wiesława Murzańskiego i Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Natomiast na pewno ogromną atrakcją dla festiwalowych widzów będzie występ artystów Teatru "Rampa" w koncercie ,,MUSICALOVE’’.

Wśród wydarzeń towarzyszących Festiwalowi będzie działał Klub Festiwalowy, w ramach którego odbywać się będą spotkania z artystami, koncerty w kościołach, projekcje multimedialne oraz warsztaty operowe prowadzone przez Małgorzatę Walewską.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą nie tylko w Domu Festiwalowym, czy Starym Domu Zdrojowym, ale także w muszli koncertowej na krynickim deptaku, w Cerkwi Greko-katolickiej p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krynicy Dolnej (ul. Kraszewskiego 177), Kościele p.w. WNMP - Kościół Zdrojowy w Krynicy-Zdroju (ul. Kościelna 2), Kościele p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdroju (ul. Kraszewskiego 72) i w Kościele p.w. Św. Piotra i Pawła w Tyliczu (Rynek 15).

Opiekę medialną nad 48. Festiwalem im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju objął Małopolski Portal Informacyjny Malopolskaonline.pl, który w imieniu organizatorów i swoim zaprasza na największy, najlepszy i najbardziej znany w Polsce, Europie i na świecie Festiwal, którego patronem jest wielki Polak, patriota, największy tenor pierwszej połowy XX wieku Jan Kiepura.

Inauguracyjny koncert "Gala opery, operetki i musicalu" rozpocznie się o godz. 20.00 w Domu Festiwalowym w sobotę 9 sierpnia br.

Henryk Janusz Olkiewicz
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl