Rozmaitości
Niedziela, 9 lipca 2017 22:28

3. Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim – pierwsze takie zawody w Polsce

To będzie pierwsza taka impreza w Polsce. Trzecia edycja Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim rozegrana zostanie w dwóch formach: Rally Sprintu i Konkursowej Jazdy Samochodem. Pierwsza z nich to nowość, której regulamin opublikowany przez Polski Związek Motorowy ujrzał światło dzienne dopiero na początku tego roku.
Zapowiada się niezwykle ciekawa impreza, która charakterystyką przypominać będzie zbliżający się wielkimi krokami Rajd Rzeszowski, jedyną w Polsce rundę Rajdowych Mistrzostw Europy!

Rally Sprint zostanie rozegrany na jednym odcinku specjalnym, pokonywanym w dwie strony. Łączna długość prób sportowych wyniesie 23,40 km, przy niespełna 200 kilometrach całkowitej długości trasy. Do zawodów w randze Rally Sprint mogą zgłosić się tylko licencjonowani zawodnicy. Nieoficjalnie swoją obecność potwierdziło już sporo załóg rywalizujących na co dzień w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy. Dokładną listę poznamy 18. lipca.

Pierwszy odcinek specjalny, próba Rajdy24.pl (4,0 km), pokonywana będzie trzykrotnie: o 9:40, 10:58 i 12:16. Na godzinę 13:06 zaplanowano strefę serwisową, zlokalizowaną w okolicy dworca PKP w Makowie Podhalańskim. Po niej zawodnicy rywalizować będą na odcinku Maków Podhalański o długości 3,8 km (14:19, 15:52 i 17:25). Na 19:30 zaplanowano Ceremonię Mety i rozdanie nagród.

Podobny przebieg będzie miała formuła KJS - dla zawodników bez licencji, w samochodach obowiązkowo wyposażonych w klatki bezpieczeństwa. Próby zgodnie z regulaminem będą krótsze (w tym przypadku 1,7 km). Łącznie załogi rywalizować będą na 10,2 km „oesowych”. PS 1/2/3 Rajdy24.pl rozegrane zostaną o 10:25, 11:43 i 13:01, a PS 4/5/6 Maków Podhalański o 14:54, 16:32 i 18:10.

Badanie kontrolne BK-1 przeprowadzone zostanie w Auto Serwis Jancarz w Suchej Beskidzkiej, ceremonia startu, mety oraz biuro rajdu w okolicy Estrady MAKOWIANKA w Makowie Podhalańskim. Obie próby sportowe wytyczone będą na terenie gminy Maków Podhalański oraz gminy Budzów – o szczegółach organizatorzy poinformują bliżej terminu zawodów.

Organizatorem zawodów jest Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, imprezę wspiera agencja kreatywna GB Promotion. Wśród partnerów są: Autoserwis Jancarz, Blachdom Plus, RajdoweAkcesoria.pl, LitDrew.pl, TM VIA, Honda Kolaczek, House of Beer Kraków, NovumPack.

Partnerami medialnymi są Rajdy24.pl, rajdy.malopolska.pl, Rally and Race, Sucha24.pl, Małopolska Kronika Beskidzka, Beskidzka24.pl, malopolskaonline.pl, miroslawjakala.pl.

A tak wyglądała poprzednia edycja imprezy:
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl