Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 8 marca 2015 13:50

3. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich w Jabłonce (zdjęcia)

W Orawskim Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce trwają Posiady Teatralne. W ciągu 2 dni teatry amatorskie z całej małopolski przedstawiają różnorodne sztuki. Spotkanie ma charakter konkursu połączonego z warsztatami.
W pierwszym dniu posiadów wystąpiło 8 grup. Na scenie zaprezentowali sztuki teatralne bardzo mocno nawiązujące do kultury i tradycji panującej na polskiej wsi, a także interpretacje wielkich polskich dzieł.

Byli to:
1. Teatr Zawodowcy z Bachledówki ze sztuką "Hamerykon"
2. Grupa Teatralna Marusynianki z Maruszyny przedstawiając sztukę w reżyserii członków zespołu "A syćko przez tom werede"
3. Zespół Regionalny Młodzi Łopuśnianie z Łopusznej i "Koniec babcynych kłopotów z Hanusiom"
4. Teatr Po Latach ze Świątnik Górnych w sztuce "Nie masz zbrodni bez kary?" wg ballady Adama Mickiewicza "Lilije" i kronik średniowiecznych
5. Teatr Międzypokoleniowy Tabun ze Świątnik Górnych "W drodze do Oz"
6. Amatorski Zespół Teatralny im. Fr. Macioła ze Skomielnej Białej w sztuce "Piekielnica"
7. Stowarzyszenie Zespół Regionalny ŚWARNI z Nowego Targu przedstawiając chłopskiego nieszczęścia ciąg dalszy, czyli "Babski wybór"
8. Teatr Ludowy TRADYCJA z Okleśnej w sztuce "Oświadczyny" wg Antoniego Czechowa

W trakcie drugiego dnia Posiadów Teatralnych wystąpi 6 kolejnych grup teatralnych. Spotkanie zakończy ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Organizatorami 3. edycji Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich są Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączku wspólnie z Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.

er/zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl