Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 11 lutego 2020 13:29

300 km na rowerze w jeden dzień

Nie lada wyzwanie czeka odważnych kolarzy amatorów w nadchodzącym roku - po raz pierwszy będzie możliwość pokonania górskiej 300 kilometrowej trasy w formule rywalizacji, i należy to zrobić w jeden dzień!
Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, organizuje maraton rowerowy „Podhale Tour”, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2020 roku. Maraton, jak już wspomniałem, liczy trzysta kilometrów a suma przewyższeń to 3820 metrów i jest to na Podhalu najpoważniejsze wyzwanie kolarskie z jakim przyjdzie się zmierzyć uczestnikom.

Start zaplanowano wczesnym rankiem w Spytkowicach skąd trasa prowadzi dookoła Gorców na Spisz, dalej przez Magurskie śedlo do słynnej „Ceśty Slobody”, czyli krajoznawczo-turystycznej drogi biegnącej południowymi stokami Tatr. Z najwyższego punktu w Śtrbskim Pleśe (1280 mnpm) do mety jest już mniej niż połowę dystansu i prawie cały czas w dół, wyjąwszy ostatni poważny podjazd z Liptowskiego Mikulaśa przez Huty do Orawic, skąd przez Chyżne dojeżdżamy do Spytkowic.


Niezwykle widowiskowa i urokliwa trasa, ale i bardzo wymagająca, tym bardziej, że limit czasowy przyjazdu na metę wyznaczono na godzinę 21:00 tego samego dnia. W nagrodę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, oraz certyfikat ukończenia maratonu, a najlepszym uczestnikom i drużynom zostaną wręczone puchary.

Zapisy przyjmowane są na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl, tam też znaleźć można szczegółowy regulamin imprezy.

Trasę maratonu zobaczyć można na Stravie klikając tutaj.

mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl