Rozmaitości
Wtorek, 20 września 2016 09:33

2. PKO Bieg Charytatywny – Kraków wybiegał posiłki dla dzieci

Za nami druga edycja ogólnopolskiego biegu sztafetowego pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Akcja rozegrała się równocześnie na stadionach 12 miast, w tym w Krakowie, gdzie uczestnicy pokonali łącznie aż 2 452 okrążenia. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dzięki temu ok. 50 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w tym regionie.
Razem tego samego dnia o tej samej godzinie pobiegliśmy na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w Polsce, aby wspólnie pomóc dzieciom. W Krakowie pięcioosobowe drużyny pokonywały przez godzinę okrążenia na Stadionie AWF. Po raz drugi patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Kraków Pan Jacek Majchrowski.

W sumie w biegu w całym kraju wzięło udział 6 224 zawodników. Wśród nich było ponad 2 tys. uczniów szkół podstawowych. PKO Bieg Charytatywny Młodych był finałem ogólnopolskiej akcji „SportGeneracja”. Zwycięskie szkoły w każdym mieście otrzymały środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla swoich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostały doliczone do tych pokonanych przez dorosłych zawodników. W sumie było to 32 391 okrążeń, czyli dokładnie 12 956 km. Najwięcej, bo aż 2 693 okrążenia przebiegły ekipy w Warszawie. Drugie miejsce zajął Rzeszów (2 656 okrążeń), a trzecie Bydgoszcz (2 634 okrążenia). Najwięcej kółek Krakowie (48) pokonała ekipa IzziRunning.pl.

W zamian za zaangażowanie wszystkich uczestników 2. PKO Biegu Charytatywnego, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 632 974 zł na posiłki dla dzieci w regionach, w których odbyły się sztafety (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). W Krakowie będzie to ok. 50 tys. zł dla Domu Matki i Dziecka im. bł. Bernardyny Jabłońskiej-Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

– Dziękujemy drużynom, które w całym kraju tak licznie wzięły udział w 2. PKO Biegu Charytatywnym. Ich wysiłek i pokonane okrążenia pozwolą nam przekazać blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Cieszymy się, że w tym roku w inicjatywie wzięli udział również młodzi biegacze, którzy uczą się w ten sposób wrażliwości społecznej oraz tego, że poprzez sport można pomagać innym – dodaje Małgorzata Głębicka.

Dodatkowo, w tym roku Fundacja PKO Banku Polskiego sfinansuje budowę siłowni plenerowych – po jednej dla wszystkich miast-gospodarzy. W Krakowie taka siłownia powstanie przy Młynówce Królewskiej, pomiędzy ul. Wesele a Armii Krajowej.

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl