Rozmaitości
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 09:57

2. Dni Transtromerowskie Kraków (zdjęcia)

„Poprzez swe poetyckie przejrzyste obrazy Tranströmer daje nam niezmiennie świeży wgląd w rzeczywistość” – uzasadniała swą decyzję komisja noblowska, przyznając w 2011 roku Tomasowi Tranströmerowi Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.
Szwedzkiemu poecie, tłumaczowi i pisarzowi poświęcone będą literacko-muzyczne 2. Dni Tranströmerowskie, które odbyły się w dwóch miastach kreatywnych UNESCO: Katowicach – Mieście Muzyki i Krakowie – Mieście Literatury.

„Ten swoisty festiwal literatury i muzyki skierowany jest do osób zainteresowanych eksplorowaniem niematerialnego dziedzictwa, poszukujących informacji o specyfice poezji, jej kontekstach kulturowych” – zapowiadali organizatorzy wydarzenia.

W programie znalazły się także spotkania poetyckie i panele dyskusyjne oraz instalacja performatywno-artystyczna z udziałem Krzysztofa Globisza.

Gościem honorowym był Adam Zagajewski, laureat Nagrody Tranströmera z 2000 roku.

Krakowską odsłonę wydarzenia zwieńczył koncert w Cricotece Nasze północne miasta z udziałem Royal String Quartet – usłyszeliśmy wiersze Tomasa Tranströmera i Adama Zagajewskiego w interpretacji Mai Komorowskiej i Jerzego Treli oraz muzyka Franza Schuberta i Dymitra Szostakowicza

Tomasz Cichocki i materiały prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl