Rozmaitości
Wtorek, 10 stycznia 2017 21:25

25 WOSP w Krakowie

W tym roku Wielka Orkiestra zagra 15 stycznia już po raz 25 Finał WOŚP w Krakowie 2017. Jubileuszowy 25. Finał WOŚP zapowiada się naprawdę fantastycznie. Nie zabraknie najlepszej muzyki, ciekawych wydarzeń i pięknych momentów. Swój udział w kweście zapowiedzieli znani i lubiani krakowianie: Anna Dymna, Robert Makłowicz, Tomasz Schimscheiner i Dariusz Gnatowski.
W tym roku Orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Wejścia na żywo z Krakowa zrealizuje TVN.

W niedzielę, 15 stycznia już od godziny 11:00 zapraszamy na Rynek Główny, gdzie odbywać się będą happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy, akcja krwiodawstwa, a w późniejszych godzinach po raz pierwszy odbędzie się mecz amerykańskiego futbolu.

Na krakowskiej scenie zlokalizowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha, próby będą trwały już od godziny 10:00. Koncert, który rozpocznie się o 16:30, potrwa aż do godziny 21:00, a zgromadzeni widzowie o 20:00 tradycyjnie wypuszczą światełko do nieba, które w tym roku w trosce o zwierzęta będzie pokazem świetlno-laserowym.

W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach zlokalizowany zostanie Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie będzie można podejrzeć jego pracę, a strudzeni wolontariusze będą mogli się ogrzać i napić gorącej herbaty.

Podczas 25. Finału WOŚP w Krakowie funkcjonuje 8 sztabów. Na ulicach kwestować będzie ponad 2000 wolontariuszy. Podczas ubiegłorocznego krakowskiego finału udało się zebrać aż 1 363 750 zł. Wynik 25. Finału WOŚP w Krakowie będzie podawany na bieżąco od godziny 15.00 na stronie www.orkiestra.gk.pl

Atrakcje Finału WOŚP w Krakowie
PIĄTEK, 13 stycznia
Punkowo-rockowy koncert w Boss Garage Pub
Boss Garage Pub (ul. Piłsudzkiego 27) - godzina 19:00-22:00
Energetyczny koncert zorganizowany z inicjatywy zespołu Swinging Beach Ball of Death. Imprezę otworzy krakowski rockowy zespół CheapFlights.

SOBOTA, 14 stycznia
Charytatywny koncert chóru JCC Kraków
JCC Kraków (ul. Miodowa 24) - godzina 18:00-19:00
Chór JCC Krakow został założony w roku 2012. Repertuar zespołu obejmuje niguny, tradycyjne pieśni o charakterze religijnym w języku hebrajskim i jidysz, a także muzykę współczesną. Podczas koncertu chór wykona popularne pieśni i piosenki w języku hebrajskim i jidysz. Dochód z biletów-cegiełek w całości zostanie przekazany na WOŚP. Minimalny datek wynosi 10 zł. Bilety-cegiełki do nabycia tylko przed koncertem.

NIEDZIELA, 15 stycznia
Atrakcje na Rynku Głównym
Start ok. godziny 11:00

Płyta krakowskiego Rynku zapełni się pozytywną energią i kolorowymi oraz postaciami z bajek. W harmonogramie m.in.: akcja "nawrzucaj Adasiowi", nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa. Po raz pierwszy w historii odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego, a za symboliczny datek do puszki chętni będą mogli przejechać się zabytkowymi samochodami.

Ogól się dla Orkiestry!
Gentleman Barber Kraków (ul. Szpitalna 7) - godzina 10:00-18:00
Krakowscy Barberzy włączają się w orkiestrowe granie! Dochód z dowolnej usługi wykonanej w dniu grania Orkiestry zostanie przeznaczony na WOŚP.
Oprócz tego barberzy przekazali przedmioty na aukcje i będą zbierać datki do puszek WOŚP w swoim salonie.

V Bieg Wielkich Serc - Bulwary Wiślane
Z okazji jubileuszowego Finału WOŚP odbędzie się kolorowy i radosny Bieg, który obchodzić będzie swój mały jubileusz. W związku z tym organizatorzy przewidują dwie trasy do wyboru: na 5 km i 10 km.

Centrum Handlowe M1 (al. Pokoju 67) - godzina 10:00 - 20:00
Uczestnicy spotkają w centrum handlowym: motocyklistów, rajdowców, drifterów, paralotniarzy, quad taxi, drift taxi, nowe oraz zabytkowe motocykle i samochody oraz najpiękniejsze repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga (wszystkie cztery w jednym miejscu!), a także gwiazdy świata motosportu, liczne licytacje i koncerty.

Kartingowe zawody z Wielkim Sercem
Tor Kartingowy Go Karting (ul. Domagały 25) - godzina 11.00

Przyjmowane są zgłoszenia od 30 osób dorosłych. Każdy uczestnik jedzie 4 razy czasówkę. Wpisowe to 100 zł do puszki, ale spokojnie można wrzucić więcej. Zawody rozpoczynają się o 11:00, jednak na torze należy być najpóźniej o 10:30.

Najgorętsza kąpiel w roku!
Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski HORN (ul. Kozia 22) - godzina 13:00

KKM Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Tym razem tematem przewodnim będzie cyrk i cyrkowcy.

WOŚP w Hexie!
Hex (ul. Dwernickiego 5) - godzina 18:00

Gratka dla wszystkich miłośników planszówek! Podobnie jak w ubiegłych latach Hex organizuje aukcje planszówek i gadżetów dla graczy, z których dochód przeznaczy na rzecz WOŚP.

WOŚP Kolejowo! "Kręcimy się" czyli pociąg do Jasła, Biecza i Gorlic Dworzec Główny Kraków - odjazd 9:06

„Stowarzyszenie Miłośników Kolei” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zaprasza wszystkich na przejazd specjalnym pociągiem czyli najnowszym pociągiem z Nowosądeckiego Newagu – IMPULS, którym od 11 grudnia można podróżować z Krakowa do Tarnowa. Przejazd ten będzie już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przejazd będzie możliwy po wrzuceniu datku do puszki WOŚP w pociągu. Trasa: Kraków Główny - Tarnów - Gorlice Zagórzany - Biecz - Jasło - Biecz - Gorlice Zagórzany - Gorlice - Gorlice Zagórzany - Tarnów - Kraków Główny.

Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury
NCK (al. Jana Pawła II 232), sala teatralna NCK - godzina 16:00

Podczas imprezy wystąpią zespoły artystyczne i grupy działające w NCK. Będą działać stoiska prowadzone przez wolontariuszy, na których będzie można zakupić m.in.: książki okolicznościowe, pamiątki i gadżety. Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

Gramy Jazz dla WOŚP!
Dali Club Lunch Bar-Cafe (ul. Mazowiecka 21/1) - godzina 17.00

Propozycja obowiązkowa dla wszystkich jazzomaniaków. To będzie już trzecia odsłona jazzowego grania podczas WOŚP. Tym razem na scenie zaprezentują się: Soul Finger Justyna & Janusz Baran, Another Jazz Quintet, Prima Aprilis, Ania Dudek & Paweł Waś, Matragon, Latające Talerze, Workaholic, Lina Racz & Kuba Plamitzer. Imprezę oraz licytacje poprowadzi aktor Tomasz Schimscheiner.

II Nowohucki Bieg "Policz się z cukrzycą"
Start i meta przy NCK (al. Jana Pawła II 232) - godzina 19:00

Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpocznie się i zakończy przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.

Koncert w Kawiarni Naukowej
Kawiarnia Naukowa (ul. Kalwaryjska 60) - godzina 19.00

Tego wieczoru do zabawy będą przygrywać kapele: Yegor, Swada, Gravity, Egzotyczny Dandys Paryski oraz muzycy projektu KN freejazz.

15. Jazzowy koncert w Radio Kraków
Radio Kraków (al. Słowackiego 22) - godzina 20.00

Wraz z Radiem Kraków zapraszamy na pierwszy z cyklu koncertów Twarze krakowskiego jazzu - solowy recital Kuby Płużka. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest bezpłatny, ale będzie można wpłacić dowolny datek do puszki. Miejsce koncertu - Studio im. Romany Bobrowskiej, S5.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe WOSP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl