Rozmaitości
Czwartek, 24 stycznia 2019 09:50

23 stycznia ruszył projekt „Misioteka”. Jego celem jest stworzenie kącika literackiego.

Już trzeci rok z rzędu studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują charytatywny projekt crowdfundingowy. Tym razem wyremontują świetlicę w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach.
23 stycznia o godz. 13.00 na platformie polakpotrafi.pl ruszył projekt „Misioteka”. Jego celem jest stworzenie kącika literackiego, w którym dzieci mogą spędzać czas w wyremontowanym specjalnie dla nich pomieszczeniu, rozwijając się przy interaktywnych książkach. Projekt ma pomóc placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach. Aby akcja zakończyła się sukcesem, konieczne jest zebranie 6,5 tys. złotych. Z tych pieniędzy pokryte zostaną koszty remontu i wyposażenia świetlicy oraz zakupione materiały edukacyjne. Pomóc może każdy – wpłacając symboliczną kwotę lub licytując nagrody przez platformę polakpotrafi.pl. Nagrody można też obejrzeć na głównej stronie internetowej akcji. Akcja działa pod hasłem #chcemisiępomagać.

„Misioteka” jest projektem realizowanym w ramach zajęć z crowdsourcingu w Instytucie Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prowadzonych przez Joannę Cebulak i Sebastiana Grabowskiego, w ramach specjalności Media społecznościowe w zarządzaniu. Jest to już trzecia edycja projektu, realizowanego przez studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na rzecz miasta – studenci poprzednich lat uczestniczyli w akcjach „Na rogu Dekerta” i „Mural Liberator”, które zakończyły się sukcesem.

W ramach akcji organizowane są też inne, interesujące wydarzenia, m.in. czytanie performatywne „Bajki braci Grimm” w Klubie pod Jaszczurami czy mikołajkowe rozdawanie cukierków na wydziale WZiKS na UJ. Wydarzenia mają zaangażować ludzi oraz zachęcić

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl