Rozmaitości
Sobota, 22 października 2016 12:47

23 października na terenie Bulwarów Wiślanych odbędzie się 3. KrwioBIEG Kraków

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja honorowego krwiodawstwa, pozyskanie funduszy na jego rozwój oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu.
Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, który uważa, że udział w tym wydarzeniu będzie przejawem solidarności społecznej – tym cenniejszej, że nie wyłącznie deklarowanej a potwierdzonej bardzo konkretnym działaniem – udziałem w biegu bądź oddaniem krwi.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do profesjonalistów z branży sportowej, amatorów jak i dla każdego, komu bliskie jest propagowanie honorowego krwiodawstwa i świadomość, że tylko dzięki krwiodawcom, którzy z dobroci serca dzielą się cząstką siebie – możliwe jest codzienne ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Obserwując bieganie w Polsce i fakt, że staje się coraz bardziej popularne nie tylko jako dyscyplina sportowa, ale sposób na życie, zdecydowaliśmy je skonfrontować z akcją krwiodawstwa i powtórzyć wielkie wydarzenie. Popularność obydwu aktywności pokazuje jak wielkie jest zainteresowanie tego typu imprezami. Spodziewamy się zatem, że limit miejsc biegaczy zostanie szybko wyczerpany, co z pewnością przełoży się na zainteresowanie biegiem – mówi przedstawiciel Organizatora.
Szczegółowe opisy pakietów oraz dodatkowe informacje zamieszczone zostały na stronie www.krwiobiegkrakow.pl.

Biegacze otrzymają pakiet startowy w postaci: medalu, pamiątkowej koszulki, nr startowego, wody oraz dodatkowych niespodzianek ufundowanych przez sponsorów.

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl