Rozmaitości
Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 17:31

23. Summer Jazz Festival Kraków- finał w Harris Piano-Jazz-Bar (zdjęcia)

W Harris Piano-Jazz-Bar zagrał Funk de Nite na finał 23. Summer Jazz Festival Kraków
Zespół założony w Krakowie we wrześniu 1993 roku, przez saksofoniste Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej w Katowicach.ł

Muzyka zespołu to fuzja jazzu, funky, rocka i hip-hopu. Rytmiczne kompozycje członków zespołu i gości,przeplatają się z lirycznymi balladami. Zespół łączy swą muzykę z efektownym show scenicznym.

Summer Jazz Festival Kraków (do 2017 r. Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami) został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Twórca i dyrektor Festiwalu - Witold Wnuk, zainspirowany przez legendarnego Piotra Skrzyneckiego, przedstawił w lipcu całomiesięczną serię codziennych koncertów w Piwnicy. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertów w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Krakow, Centrum Kijów i wszystkich klubach jazzowych Krakowa.

Od roku 2000 organizowane są wielkie plenerowe koncerty i wydarzenia - jak Niedziela Nowoorleańska i Noc Jazzu. Obecnie festiwal jest największym polskim festiwalem jazzowym i jednym z większych w Europie.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl