Rozmaitości
Piątek, 14 września 2018 13:00

18. rok działania szkółek ginących zawodów

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba wręczyli dziś umowy 31 instruktorom, prowadzącym w powiecie nowosądeckim 55 szkółek ginących zawodów. Na 141 godzin zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku 160 tys. zł.
Z zajęć korzysta blisko 500 osób. Prowadzone są one pod nazdorem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

- Szkółki ginących zawodów są finansowane przez powiat od osiemnastu lat - przypomniał starosta Marek Pławiak. - Idea narodziła się, gdy byłem przewodniczącym Komisji Oświaty Rady Powiatu Nowosądeckiego i bardzo się cieszę, że jest kontynuowana. Efekty państwa pracy są widoczne na licznych imprezach i wydarzeniach kulturalnych w regionie. Grają tam muzycy, którzy uczyli się u was gry na instrumentach, swoje prace prezentują artyści, których uczyliście ceramiki, rzeźby czy malarstwa na szkle. Wasza praca jest dla nas chlubą. Przyczynia się do zachowanie tradycji i dziedzictwa kulturalnego regionu.

Zajęcia w szkółkach ginących zawodów obejmują m.in. naukę gry na instrumentach, tańca ludowego, haftu, ikonopisania, malarstwa na szkle i ceramiki.

(szel)
Fot. Paweł Szeliga
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl