Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 13 maja 2014 20:47

18 maja cała Polska tańczy dla Jana Pawła II (zapowiedź filmowa)

- Jest akcja. Upamiętniamy urodziny św Jana Pawła II i na rynkach miast, w galeriach handlowych, przed kościołami, gdziekolwiek jest wielu ludzi - spontaniczne grupy z partyzanckim nagłośnieniem spotykają się, tańczą dwa tańce, modlą, mówią o papieżu o o Lednicy. To taka akcja tancerzy i wodzirejów - zapowiada Kazimierz Hojna.
Do akcji włączyło się już m. in. Zakopane (18 maja o godz 13.30 – przed Sanktuarium na Krzeptówkach) i Kraków (25 maja o godz. 17:45 - Rynek Główny - przed Bazyliką Mariacką, na zakończenie msza o godz. 18:30).

Lednicki taniec na ulicach miast 18 maja to przedsmak XVIII Spotkania Młodych Lednica 2000. Będzie to okazja do uczczenia świętego Jana Pawła II, w dniu jego urodzin.

Do tańca o dowolnej godzinie na ulicach miast zachęcają organizatorzy XVIII Spotkania Młodych Lednica 2000. Wydarzenie zaplanowano w dniu urodzin Karola Wojtyły, 18 maja. Zatańczyć dla świętego Jana Pawła II może każdy. Na tę okazję została przygotowana piosenka zespołu Siewcy Lednicy. Film instruktażowy i lista miast, w których planowana jest akcja, dostępne są na stronie internetowej www.lednica2000.pl. W akcję mogą włączyć się kolejne miasta.

Udział w wydarzeniu będzie przygotowaniem do tegorocznego Spotkania Młodych nad Lednicą, które odbędzie się 7 czerwca. Próbką spotkania były już wydarzenia z placu Navona przed kościołem św. Agnieszki w Rzymie, w przeddzień kanonizacji Jana Pawła II, 26 kwietnia. Czuwanie przed ogłoszeniem papieża Polaka świętym przygotowała właśnie lednicka młodzież i zachęciła do tańca kilkanaście tysięcy zebranych tam Polaków.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl