Rozmaitości
Piątek, 20 lipca 2018 08:20

1882 Street Coffee - tradycyjna włoska kawa w miejskim wydaniu Pierwszy w Polsce pilotażowy koncept Caffè Vergnano już w Krakowie

W Krakowie, pod Nowohuckim Centrum Kultury, pojawił się wyjątkowy kawowy koncept: 1882 Street Coffee. To pierwszy tego typu projekt Caffè Vergnano w Polsce i na świecie, łączący tradycję najstarszej, rodzinnej palarni kawy we Włoszech z miejską modą na Street Food.
Caffè Vergnano 1882 to najstarsza palarnia kawy we Włoszech, od czterech pokoleń rozwijana przez rodzinę Vergnano. Od niewielkiego sklepiku, otworzonego w 1882 roku w pobliżu Turynu, poprzez zakup plantacji kawy w Kenii w 1930 roku, aż po 70 kawiarni w 19 krajach – rodzina Vergnano konsekwentnie eksportuje na świat kulturę autentycznego, włoskiego espresso. Kawiarnie Caffè Vergnano 1882 otwarto w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, od Singapuru i Londynu, poprzez Dubaj, aż po Boston.

Każda kawiarnia jest z jednej strony odbiciem najważniejszych wartości kultywowanych przez rodzinną firmę, z drugiej zaś, każdy projekt jest niepowtarzalny – łączy w sobie wizerunek Caffè Vergnano z kontekstem miejskim i kulturowym, w którym się znajduje. Nie inaczej jest w Krakowie.

1882 Street Coffee, to pierwszy w Polsce i na świecie projekt firmy Caffè Vergnano typu „container”. W punkcie kawiarnianym, zlokalizowanym w jednym z popularnych krakowskich food parków, połączono idee z pozoru bardzo odległe: wieloletnią tradycję i świetną jakość najstarszej włoskiej kawy z nowoczesną i popularną w Polsce filozofią street food. Mobilny kontener kawowy, wyposażony został w doskonałą jakościowo aparaturę do przyrządzania klasycznego włoskiego espresso, aromatycznego americano czy lekkiego latte.

Wzorem innych, zbudowanych w tradycyjnym modelu kawiarni Caffe Vergnano rozsianych po świecie, również przy tym nowatorskim koncepcie nie zapomniano o lokalnych akcentach – poza kawą można zamówić chociażby kultowy krakowski obwarzanek ze świeżymi dodatkami.

- Polska jest dla nas Wyjątkowym rynkiem, dlatego właśnie tutaj postanowiliśmy ruszyć z naszym pilotażowym projektem. Chcemy w ten sposób popularyzować kulturę kawy w Polsce – mówiła podczas otwarcia Carolina Vergnano, odpowiedzialna za rozwój sieci.

- Dzięki kontenerowemu rozwiązaniu możemy serwować wysokiej jakości kawę w rozsądnych cenach.
W 1882 Street Coffe napijemy się tradycyjnych kaw: espresso, cappucino czy latte oraz najnowszej propozycji, czyli cold brew – kawy długo parzonej na zimno.

Latem w ofercie znajdować się będą lemoniady i mrożona herbata. Można ją tam także kupić w butelkach. Kolejną nowością jest double mango, czyli połączenie smoothie z mango z espresso. Do kawy do wyboru są także słodkie przekąski i bajgle z dodatkami

Ciekawym pomysłem jest też kawa podawana w wafelku do lodów wypełnionym ciemną lub białą czekoladą. Zamiast marnować kubeczki, mamy dwa w jednym – kawę z deserem. Na 1 zł zniżki mogą też liczyć wszyscy, którzy po kawę przyjdą ze swoim kubkiem.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl