Rozmaitości
Środa, 1 października 2014 09:30

18-latka z Zakopanego wygrała konkurs piosenki "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ponad 140 osób walczyło w tegorocznym konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej", organizowanym przez Fundację Okularnicy. Najlepsza okazała się 18-letnia mieszkanka Zakopanego, Katarzyna Lassak.
Zwyciężczyni otrzymała statuetkę z autografem Agnieszki Osieckiej, nagrodę pieniężną w kwocie 10 tys. złotych oraz czytnik i aparat fotograficzny Olympus.

Podczas koncertu finałowego statuetką dla wybitnej postaci polskiej piosenki uhonorowany został kompozytor Zygmunt Konieczny. O festiwalu organizatorzy piszą: "Staramy się prezentować polskie piosenki autorstwa Mistrzów gatunku, dokonania Laureatów minionych edycji Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej“, wracać do brzmień klasycznych jak i dać szansę wykonawcom awangardowym. Formuła festiwalu jest otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji".

Katarzyna Lassak to 18- letnia góralka z Zakopanego. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Obecnie licealistka i uczennica PSM II st. w klasie skrzypiec i fortepianu. Wielopokoleniowe tradycje rodzinnego muzykowania kontynuuje grając na skrzypcach, instrumentach ludowych i śpiewając po góralsku. Pasjonuje ją poezja śpiewana, jazz, muzyka ludowa i klasyczna. Pisze własne teksty i kompozycje, które gra i śpiewa. W wieku 14 lat zaczęła koncertować z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną. Bierze czynny udział w licznych projektach artystycznych i życiu kulturalnym Podhala („Jazz Camping - Kalatówki”, „Opera góralska poświęcona św. Janowi Pawłowi II”). Jest laureatką wielu konkursów literackich, plastycznych i muzycznych (m.in. „Konkurs Talentów – Perseusz 2014”, „Wspólne muzykowanie”, „Konkurs Piosenki Amerykańskiej”, „POSA Music Show”, „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich”).

Źródło: organizatorzy, oprac/ rk-w
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl