Rozmaitości
Piątek, 21 marca 2014 13:44

157 drużyn z województwa małopolskiego zgłosiło się do Net Masters Cup 2014

Do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 2526 zespołów, czyli 10 100 osób. Łącznie z województwa małopolskiego zapisało się 157 drużyn. Trwają eliminację on-line, które zdecydują o tym, kto dostanie się do półfinałów Olimpiady. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to największy w Polsce konkurs o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do rozgrywek zgłosiło się 2526 drużyn – w tym 157 z województwa małopolskiego:
29 z Krakowa, 15 z Brzeska, 13 z Chrzanowa, 12 z Nowego Sącza, 10 z Tarnowa, 8 z Ryglic, po 6 z Bochni, Miechowa i Olkusza, po 5 z Oświęcimia, Suchej Beskidzkiej i Trzebini, po 4 z Grabowa, Niepołomic, Nowego Targu i Szczyrzyca, po 3 z Chełmka, Gorlic, Jordanowa i Rabki-Zdrój, po 2 z Bobowej i Kęt, po 1 z Biecza, Dobczyc, Krościenka nad Dunajcem, Limanowej i Tuchowa.

Pierwszy etap rozgrywek trwa do 21 marca, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl. W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów, będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów Olimpiady – 11 renomowanych uczelni wyższych.

Do półfinałów przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu, a do Wielkiego Finału, który odbędzie się 16 czerwca, przejdą trzy najlepsze drużyny z każdego okręgu. Łącznie w Wielkim Finale wezmą udział 22 drużyny – w tym jedna, która zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny oraz sprzęt elektroniczny.

Organizatorami konkursu są Netia, Grupa Allegro oraz Cisco. Za ułożenie zadań konkursowych odpowiada aż 11 renomowanych, wiodących w rankingach, uczelni: Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwają także: Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram Net Masters Cup 2014:
II ETAP TESTÓW ON-LINE - PÓŁFINAŁY

7-11 kwietnia 2014 – przydzielanie terminów
14-16 kwietnia 2014 – testy
30 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników
12 maja – ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” – CHIP między 12 maja a 6 czerwca 2014

FINAŁ 16 czerwca 2014

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl