Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 30 marca 2017 14:49

10. Bieg po Nowe Życie startuje w sobotę 1 kwietnia. Dzień wcześniej odbędzie się III gala polskiej transplantologii Drugie Życie.

Już w najbliższy weekend w Wiśle odbędzie się 10. Bieg po Nowe Życie. 1 kwietnia w marszu nordic walking spotkamy się ze sportowcami z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, oraz gwiazdami teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarzami i sportowcami.
Na trasie sztafetowego marszu, który rozpocznie się o 12:15 na Placu Bogumiła Hoffa w Wiśle zobaczymy między innymi ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, Marcina Rogacewicza, Izabelę Zwierzyńską, Rafała Mroczka, Adę Palkę, Rafała Zawieruchę, Dorotę Czaję, Klaudię Halejcio, Katarzynę Pakosińską , Ewę Pacułę, Andrzeja Pągowskiego, Marcina Mroczka, Odetę Moro, Olgę Kalicką, Grzegorza Kotowicza, Artura Siódmiaka, Monikę Pyrek, Szymona Wydrę, Bartosza Obuchowicza, Karolinę Szostak, Martę Kuligowską, Jerzego Mielewskiego. Jak zawsze w Biegu po Nowe Życie znane osoby będą towarzyszyć sportowcom z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji oraz dziennikarzom i partnerom projektu. Po raz dziesiąty spotykamy się, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim pokazać jak wielka jest grupa ludzi „dobrej woli” wspierających polską transplantologię. W tym roku bardzo zmodyfikowaliśmy trasę marszu, nie wchodzimy do Parku Kopczyńskiego, jesteśmy cały czas na głównym deptaku i rynku. Będzie nas widać i słychać. Przyjdźcie na rynek w Wiśle kibicujcie i wspierajcie naszą inicjatywę – zaprasza Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie. 31 marca w Hotelu Gołębiewski podczas gali Drugie Życie zostaną uhonorowane osoby i instytucje, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej promując idee świadomego dawstwa narządów do przeszczepów. Nagrody zostaną wręczone w pięciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Wspieram polską transplantację, Partner Biegu po Nowe Życie, Media Biegu po Nowe Życie i Sport po Transplantacji. W tym roku wyróżnienia ponownie przygotował jeden z najwybitniejszych polskich artystów-grafików Andrzej Pągowski.

Program wydarzenia:
Piątek 31.03.2017 – Hotel Gołębiewski w Wiśle
20:00 - III gala polskiej transplantologii Drugie Życie
Sobota 1.04.2017 – Wisła - Plac Bogumiła Hoffa
11:45 – prezentacja sztafet
12:15 – 10. Bieg po Nowe Życie

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl