Golemo
Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 5 lipca 2020 17:00

"ko_LEKCJA" w BWA Sokół w Nowym Sączu

Już w najbliższy piątek 29 maja o godz. 12.00 zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu! Dla miłośników sztuki przygotowaliśmy atrakcyjną wystawę pn. "ko_LEKCJA".
Na wystawie znajdują się wybrane prace nieżyjących artystów, którzy urodzili się w Nowym Sączu lub tylko spędzili tutaj swoje życie twórcze. Ten zbiór jest istotnym źródłem wiedzy o kondycji twórczej, preferencjach artystycznych, technologicznych i mentalnych ciekawej grupy artystów nowosądeckich pracujących w specyficznych warunkach środowiska oddalonego od głównych centrów kultury a posiadających jednak własne aspiracje i specyfikę.

Prezentowane obrazy pochodzą z tworzonej od 1977 roku kolekcji Biura Wystaw Artystycznych, które obecnie jako Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 2010 roku jest oddziałem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ. Zbiór dzieł sztuki liczy ponad 400 prac, które są podzielone na trzy kolekcje: Kolekcję nowosądecką, Kolekcję malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki oraz Kolekcję malarstwa pastelowego.

Całość zbiorów w interesujący sposób ukazuje przemiany i ewolucję zarówno całego pokolenia artystów lat 1970-2010, jak i poszczególnych twórców prezentujących swoją twórczość w Galerii.

Wobec wciąż trudnych warunków związanych z epidemią koronawirusa obowiązuje reżim sanitarny. Warto więc przed wizytą w Galerii BWA SOKÓŁ zapoznać się z regulaminem zwiedzania. Regulamin dostępny jest na stronie www.mcksokol.pl oraz w kasie Galerii.

Wystawa "ko_LEKCJA" będzie czynna do 5 lipca br., od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 17.00.

materiały prasowe, fot. Kinga Ptak
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl