Co, gdzie, kiedy
Piątek, 24 maja 2019 18:00

"Lataj z Krystyną" - monodram w wykonaniu Aldony Jankowskiej

24 maja 2019 roku o godzinie 18:00 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbędzie się, w ramach projektu "Prezentacje", cyklu "Małe formy teatralne", monodram w wykonaniu Aldony Jankowskiej pt. "Lataj z Krystyną".
"Lataj z Krystyną" to brawurowa tragikomedia o samotnej księgowej z kryminalną przeszłością. Nie mogąc znieść rzeczywistości, postanawia ją zmienić w bardzo radykalny sposób.

Spektakl to przede wszystkim zastrzyk błyskotliwego humoru. Wszystko za sprawą osobowości i talentu parodystycznego Aldony Jankowskiej, która w tym "całkowicie jednoosobowym" monodramie opowiada niezwykle zabawną historię, mając mocnego asa w rękawie. Aktorka od lat wypracowuje własny styl i repertuar. Jej spektakle komediowe mają zawsze formę na pograniczu monodramu, stand upu, improwizacji, spektaklu muzycznego pełnego brawurowo wykonanych piosenek i wcielania się w różne postaci. Zawierają one też bardzo silny ładunek dramatyczny.

Aldonę Jankowską poznaliśmy jako mistrzynię parodii z programów "Rozmowy w tłoku" i "Szymon Majewski Show".

Na VI Katowickim Karnawale Komedii za "Lataj z Krystyną" aktorka otrzymała najcenniejszą nagrodę, czyli nagrodę publiczności Teatru Korez.

tekst: Agnieszka Kasprzyk
reżyseria: Andrzej Sadowski
asystent reżysera: Elżbieta Depta
pomysł spektaklu: Aldona Jankowska, Elżbieta Depta
muzyka: Helge Iberg
teksty piosenek: Rafał Dziwisz
producent: Henryk Pasiut

Bilety do nabycia w Osiedlowym Domu Kultury Zasole i on-line przez system sprzedaży biletów Oświęcimskiego Centrum Kultury.

bilety: 20 zł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl