Co, gdzie, kiedy
Wtorek, 11 grudnia 2018 18:00

"Dziadek do orzechów” w Gorlickim Centrum Kultury

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „DZIADEK DO ORZECHÓW” w wykonaniu artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej – ROYAL LVIV BALLET. Występ odbędzie się 11 grudnia 2018 r. (wtorek) o godz. 18:00 w sali teatralnej GCK.
DZIADEK DO ORZECHÓW – to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiernie zachwyca publiczność na całym świecie. Widowisko najwyższej klasy zapewnia niesamowity zespół tancerzy Royal Lviv Ballet. Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii …, wprowadza nas w cudowny świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Widowisko to podróż do krainy marzeń każdego widza.

Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują wirtuozerię Twórców i Tancerzy baletu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Royal Lviv Balletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Bajkowa opowieść połączona z genialna muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadza każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klastycznego.

Royal Lviv Ballet to zespół złożony z solistów rosyjskich (Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich (Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), który szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Pavlo Staliński – solista i choreograf BolshoiBallet – Honorowy Artysta Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy, choreografia, piękna scenografia, a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, że każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujący tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.
Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach. Czas trwania spektaklu: 2 godziny 20 minut.

Bilety: 75 zł, 70 zł – ulgowy
Bilety do nabycia w sekretariackie GCK.
Rezerwacja biletów pod nr tel.: 18 35 35 695

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl