Co, gdzie, kiedy
Czwartek, 12 lipca 2018 08:48

XXI. Międzynarodowy Festiwal "Świat pod Kyczerą"

Argentyna, Kolumbia, Nepal, Algieria, Ukraina, Rumunia, Hiszpania, Słowacja, Polska, Czechy, Cypr Północny – korowody i koncerty artystów z tych krajów będzie mogła podziwiać publiczność w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”. Do Krynicy-Zdroju zespoły folklorystyczne z całego świata zawitają 11 i 12 lipca.
Każdego roku Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Świat pod Kyczerą” cieszy się w Krynicy-Zdroju ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności. Wydarzenie rozpoczyna tradycyjnie złożenie kwiatów pod pomnikiem Nikifora i barwny korowód oraz koncert na Deptaku.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Świat pod Kyczerą” jest największym w Polsce i Europie świętem folkloru. To cykl kilkunastu koncertów zorganizowanych z inicjatywy Jerzego Starzyńskiego, dyrektora Łemkowskiego Zespołu Pieśni Tańca „Kyczera” z Legnicy.

Festiwal ma na celu m.in: propagować różnorodność kultur, uczyć tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka, bez względu na jego narodowość. Pokazuje również istnienie tak małej mniejszości etnicznej, jaką są Łemkowie.

XXI Międzynarodowy Festiwal Świat pod Kyczerą odbędzie się w dniach 29 czerwca – 12 lipca i składa się z części: małopolskiej i dolnośląskiej. W tym roku – oprócz Krynicy-Zdroju - zawita m.in.: do Legnicy, Wołowa, Świdnicy, Chocianowa, Rudnej, Sękowej i słowackiego Kurova.

źródło: sadeczanin.info

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl