Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 21 lipca 2019 15:00

XV Parowozjada w Chabówce

Parowozjada to jedno z największych wydarzeń popularyzujących historię kolei w Polsce. Odbywa się cyklicznie w skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce w okresie letnim od 2005 roku i ma charakter pikniku w którym uczestniczy ok. 5 tys. gości, główne rodziny z dziećmi.
Centralnym punktem pierwszego dnia wydarzenia jest prezentacja parowozów z Polski i zagranicy oraz pokazy składów historycznych pociągów. Drugiego dnia odbywają się zawody drużyn maszynistów parowozów oraz prezentacja obrządzania parowozów. Dodatkowymi atrakcjami są przejazdy pociągami retro po malowniczych szlakach górskich wokół Chabówki. Ponadto dla publiczności, a szczególnie dzieci przygotowany jest bogaty program edukacyjny i rozrywkowy.

W tym roku prezentacja parowozów i pociągów historycznych odbędą się w sobotę 20 lipca w Skansenie w Chabówce, gdzie każdy parowóz, a później pociąg historyczny indywidualnie przejedzie przez Skansen umożliwiając miłośnikom kolei i wszystkim naszym Gościom wykonanie fotografii. 
W sobotę popołudniu, chętnych zapraszamy do przejażdżki pociągiem retro z Chabówki do Raby Wyżnej i z powrotem.
Oprócz pokazu parowozów, w niedzielę na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce odbędą się zawody drużyn parowozowych.

Dla najmłodszych przygotowano nie lada gratkę - dwa symulatory jazdy lokomotyw, gdzie każdy chętny będzie mógł spróbować sił jako maszynista oraz strefę VR, w której specjalne gogle wprowadzą dzieci w wirtualną rzeczywistość kolejki górskiej, 


Ponadto odbędą się warsztaty podczas których budowane będą makiety z klocków „Lego”, animacje taneczne dla dzieci, balonowe atrakcje, wspólne malowanie największej lokomotywy, konkursy z nagrodami i wiele innych.

Więcej informacji na stronie internetowej www.skansenchabowka.pl.


mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl