Co, gdzie, kiedy
Sobota, 16 września 2017 13:22

XVIII. Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę"

16 września 2017 roku o godzinie 16:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie podsumowany XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Podsumowaniu konkursu - o godzinie 17:30 - będzie towarzyszył - w ramach projektu Kultura 50/50 - koncert zespołu "Wolna Grupa Bukowina".
Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pisanie dobre na chandrę" cieszy się dużą popularnością wśród piszących w całej Polsce. Od wielu już lat daje możliwość wypowiedzenia się, młodzieży i dorosłym, na tematy im bliskie i ważne, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami o otaczającej rzeczywistości. Odbywa się w cyklu dwuletnim.

W dotychczasowych - ogólnopolskich - edycjach konkursu (1999-2017) wzięło udział ponad 2123 autorów, którzy nadesłali 5362 prace.

Do udziału w tegorocznym konkursie, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury, wpłynęło 366 zestawów prac - 203 w kategorii poezji (ponad 800 wierszy) i 163 w kategorii prozy, które oceniło jury w składzie: Marcin Hałaś - kulturoznawca, poeta, krytyk literacki, Marian Kisiel - poeta, krytyk literacki i Adam Ziemianin - poeta.

Jury przyznało I, II i cztery III nagrody w kategorii prozy oraz I, II i III nagrodę w kategorii poezji.

W gronie laureatów konkursu znaleźli się (podajemy w kolejności alfabetycznej):


poezja:

Marcin Królikowski (Warszawa), Artur Śliwiński (Warszawa), Edyta Wysocka (Miastko)

proza:

Franciszek Czekierda (Warszawa), Sylia Marszałek (Kraków), Krzysztof Martwicki (Płońsk), Aleksandra Mazur (Kleszczów), Karolina Paprocka (Cieszyn), Anna Maria Wybraniec (Katowice)

Wybrane teksty nagrodzonych autorów opublikowane będą w antologii "Pisanie dobre na chandrę".

Konkurs jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl