Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 10 lutego 2019 12:00

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Zawody odbędą się w dniach 9-10.02.2019 roku na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy.
Podczas mistrzostw wszyscy zawodnicy obowiązkowo startują w ubraniu specjalnym i hełmie strażackim. Mistrzostwa podzielone są na odrębnie klasyfikowane zawody indywidualne i drużynowe. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej i drużynowej lub jednej z nich.

W pierwszym dniu zawodów rozegrana zostanie Konkurencja Indywidualna Slalom Gigant w Narciarstwie i Snowboardzie. Klasyfikacja w konkurencji slalom narty jest z podziałem na druhów i druhny, a także wiekowym 18 – 40 lat oraz 41 lat i więcej, snowboard bez podziału.

W drugim dniu zawodów rozegrana zostanie Konkurencja Drużynowa Strażacki Slalom Gigant. W tej konkurencji startują 4 osobowe drużyny narciarskie i snowboardu, a trasę slalomu drużyny muszą pokonać z wężem strażackim.

Drużyny na nartach klasyfikowanie są z podziałem na druhów, druhny oraz mikst, czyli zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen. Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez powyższego podziału, a skład 4 osobowej drużyny może być w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen.

Można także zgłosić drużynę składający się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, Gminy lub powiatu.

Zapisy trwają do 07 lutego 2019.

Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje w sprawie zawodów: tel. 731 880 083, e-mail: tokbike1@op.pl

Facebook: Ogólnopolska Olimpiada Strażaków OSP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl