Co, gdzie, kiedy
Poniedziałek, 29 października 2018 18:00

Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem - spektakl w Oświęcimiu

29 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach VI Tygla Teatralnego, spektakl z Teatru Mumerus w Krakowie, w reżyserii Wiesława Hołdysa, pt. "Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem".
Teatr Mumerus zaprasza w spektaklu pt. "Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem" do świata... najstarszych zabytków języka polskiego - do zabawy teatrem, językiem i historią. Stojący na scenie stół odpowiada toczącym się przy nim, nad nim i pod nim tańcom, zabawom i rozmowom świeżo... wykopanych zombie.

Stowarzyszenie Teatr Mumerus powstało w 1999 roku w Krakowie. Skupia profesjonalnych twórców: aktorów, reżyserów, scenografów, muzyków i literatów. Celem działania Teatru Mumerus jest rzeczywiste poszukiwanie nowych form teatralnych, łączenie Teatru z innymi sztukami oraz poszukiwanie nowych przestrzeni społecznych dla istnienia teatru. Stowarzyszenie programowo realizuje tylko rzeczy nowe, ryzykowne – starając się w ten sposób nawiązać do tradycji awangardy teatralnej. Również programowo Stowarzyszenie nie realizuje jakichkolwiek rzeczy będących przedmiotem wszelakich mód kulturalnych.

Stowarzyszenie realizuje spektakle opierając się głównie na oryginalnych źródłach - między innymi: na pierwszej polskiej encyklopedii z XVII wieku ("Mumerus" wg "Nowych Aten" Benedykta Chmielowskiego), niemym kinie ("Podróż na Księżyc" wg George Meliesa), barokowych przewodnikach po zaświatach i rozkładach jazdy ("Piekło - Niebo"), malarstwie ("Cyrki i ceremonie" wg malarstwa Witolda Wojtkiewicza, "Cyrki i ceremonie" wg Petera Bruegela), literaturze jarmarcznej ("Jarmark cudów"), a także na utworach Franza Kafki, Alfreda Jarry, Bolesława Leśmiana, Bruno Schulza i Jonathana Swifta.

wstęp za zaproszeniami - zaproszenia do odbioru w OCK od 15 października
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl