Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 26 listopada 2017 08:28

Selfie.com.pl - spektakl komediowy

26 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy w wykonaniu: Julii Kamińskiej, Doroty Pomykały, Filipa Bobka, Mirosława Baki lub Roberta Gonery w zmiennej obsadzie, w reżyserii Marii Seweryn, pt. "Selfie.com.pl".
Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno.

W małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Brygida - przebojowa, nowoczesna kobieta, która ze względu na swoje doświadczenia miłosne, nienawidzi mężczyzn. Jej niechęć jednak nie przeszkadza w tym, by szukać mężczyzny dla swojej córki Izabeli, która mimo trzydziestki na karku jest sama, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie... Robi to za pośrednictwem portalu społecznościowego. W innym małym mieszkaniu wielkiego blokowiska żyje Gerard ze swoim synem Pawełkiem. Gerard, od którego żona odeszła, wybierając związek z jego szefem, jest zrażony do kobiet. Jednak martwi się o swojego Pawełka, który w natłoku pracy, nie ma czasu, by znaleźć sobie partnerkę. Dlatego Gerard postanawia znaleźć ją za niego – za pośrednictwem internetu.

Pawełek jest słodki jak batonik, przystojny, jest informatykiem i niczego mu nie brakuje – tak myśli o nim ojciec. Pawełek jest jednak aspołeczny. Całe dnie spędza w internecie, pracuje jako freelanser, nie ma znajomych oprócz tych z pracy, czyli z internetu. Nie lubi wychodzić z domu, nie lubi rozmawiać z ludźmi, woli wszystko załatwiać przez komputer. Brygida, widząc na portalu randkowym zdjęcie Pawełka, prawie się w nim zakochuje, za wszelką cenę chce umówić z nim swoją córkę. Oczywiście postu nie zamieścił tam Pawełek, tylko Gerard. Ale kiedy Brygida odpowiada, wysyłając zdjęcie Izabeli, Gerard niemal się w niej zakochuje, to idealna partnerka dla jego syna.

Izabela idzie na randkę. Jednak Paweł w ostatniej chwili rezygnuje, a Gerard, jako uczciwy mężczyzna, zjawia się, żeby wyjaśnić nieobecność syna. Na kolejnym spotkaniu - Pawełek namówiony przez ojca - spotyka Brygidę, która pojawia się za córkę...

Happy end jest bliski.

tekst: Piotr Jasek
reżyseria: Maria Seweryn
opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
scenografia: Katarzyna Adamczyk
kostiumy: Tomasz Jacyków
muzyka: Zdzisław Kalinowski
wykonawcy: Julia Kamińska, Dorota Pomykała, Filip Bobek, Mirosław Baka/Robert Gonera
premiera: czerwiec 2017

bilety: 75 zł, 65 zł, 55 zł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl