Co, gdzie, kiedy
Piątek, 27 października 2017 21:37

Piotruś Pan u Witkacego

ZAKOPANE. Teatr im. St. I. Witkiewicza w nowym roku szkolnym kontynuuje gościnne występy teatrów lalkowych z całej Polski i zaprasza 27 października na spektakl PIOTRUŚ PAN o 9.00 i 11.30 w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.
Piotruś Pan na podstawie powieści J.M. Barrie'go „Piotruś Pan i Wendy"
Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska
Adaptacja i reżyseria: Karolina Maciejaszek
Muzyka: Piotr Klimek
Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska

Obsada: Anna Jezierska/Katarzyna Kłaczek, Bożena Oleszkiewicz, Patrycja Rojecka, Jakub Grzybek, Kamil Król, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Czas trwania 80 minut.
Spektakl dla dzieci od lat 5.

„Piotruś Pan" to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii, fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? W tej beztroskiej krainie dzieciństwa czas nie przemija a życie jest nieustającą przygodą.

Towarzyszami przygód Piotrusia jest grupa Zagubionych Chłopców, wróżka Dzwoneczek oraz Wendy - dziewczynka, którą Piotruś Pan zabiera do Nibylandii… Jednak nawet w tej szczęśliwej krainie czyhają niebezpieczeństwa: bohaterowie będą musieli się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka…

W wałbrzyskiej adaptacji odnajdziemy wszystkie elementy baśniowego świata z kart powieści o „Piotrusiu Panu", układające się w linearną opowieść. Jednak reżyserka przedstawienia - Karolina Maciejaszek, patrzy na powieść sprzed ponad stu lat ze współczesnej perspektywy i przesuwa nieco akcenty: Świat, który opisuje w swej powieści J.M. Barrie jest bardzo mocno spolaryzowany. Mamy świat Piotrusia - chłopięcą krainę wiecznego dzieciństwa, kreacji i wyobraźni i świat Wendy - dziewczynki, która chce dorosnąć i wpisać się w nudny schemat życiowej rutyny. Jest świat dzieci - barwny i piękny, i świat dorosłych - którzy tracą umiejętność latania i nie potrafią marzyć. Niezaprzeczalnym atutem spektaklu jest różnorodność środków artystycznego wyrazu. W przedstawieniu znajdziemy elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz piosenki. Przedstawienie jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Dzieci uczy, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale, a ich rodziców - by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa.

Bilet grupowy 15 zł, opiekun 1 zł ( 1 opiekun dla 15 dzieci)

Rezerwacje mailowo na abc@witkacy.pl lub telefonicznie 18 20 00 660 w. 27 oraz tel.600 00 15 14 w godz. 10.00-14.00
Wydarzenie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Zakopane.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl