Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 28 października 2018 20:00

POLKI FOLKI VIII

Największy pokaz mody folk w kraju - ”POLKI FOLKI VIII” już wkrótce! Tegoroczna edycja odbędzie się 28 października 2018 roku i będzie to już 8 impreza z tej serii.
Jak co roku wydarzenie oparte jest na konkretnym motywie przewodnim, w tym będą to elementy folkloru polskiego w wybuchowym połączeniu z folklorem naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy oraz Rosji. Będą królować rosyjskie matrioszki oraz ukraińskie hafty. Na wybiegu pojawią się sylwetki polskich projektantów oraz producentów – Aneta Larysa Knap FOLK DESIGN, Halina Rosa Art, Patrycja Plesiak, Sabina Jurasz, Jadwiga Trebunia-Tutka HAFT FASHION oraz najbardziej rozpoznawalne twarze ukraińskiej sceny modowej – Roksolana Bogutska, Anastasia Vasylyk oraz Murashka. Wymienione kolekcje wzbogacone będą o biżuterię marki – Alessandra oraz jubiler Sezam.

Imprezę poprowadzi znany już fanom POLKI FOLKI Hubert Centkowski – reżyser, twórca pierwszej w Polsce nagrody dla producentów, artystów, twórców, projektantów, dystrybutorów i osobowości, którzy w swojej codziennej pracy nawiązują i pielęgnują polski folklor. Ponadto imprezę wzbogacą występy artystów – Zespół Szczecinianie, Olga Szomańska znana szerszej publiczności z fenomelnalnych wystąpień w programie polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, aktorka serialu „M jak Miłość”; Jakub Wrana aka DJ Lupo – prowadzący m.in. takich akcji jak „Czyste Tatry” czy „Atomic Vibes Festival”; Bartłomiej Jurecki – charyzmatyczny fotograf z Podhala, zdobywca wielu nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych (m.in. La Grande Photo International Photography Awards (3X), Grand Press Photo (3X), FEP European Professional Photographer of the Year); Beata Magdalena ART oraz Maggie Piu – niezwykłe artystki, malarki; energetyczne Slavica Dance proponujące cardio w rytmie folk oraz Joanna Krzyśków – skrzypaczka, która zrewolucjonizowała klubową scenę muzyczną nadając swoim występom miano show, Katarzyna Malenda finalistka programu "The Voice Of Poland". Wydarzenie co roku odbywa się w nietypowych miejscach jak na wydarzenie modowe, zlokalizowanych głównie na terenie Podhala. Ta edycje (8) poprzez skojarzenie cyfry z symbolem nieskończoności zatoczy krąg, dlatego też wracamy do miejsca, gdzie „POLKI FOLKI” zadebiutowały – Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem. Ten przepiękny obiekt zlokalizowany w samym sercu Podhala stanie się przez jeden dzień sanktuarium dla miłośników kultury, tradycji i koloru. W sieci krążą już zaproszenia na wydarzenie nagrane przez przyjaciół marki FOLK DESIGN m.in. Cleo, Francesco Napoli oraz zespół ENEJ a główny patronat medialny wydarzenia objęła ogólnopolska telewizja TVP program „Pytanie na Śniadanie”. Tegoroczna edycja z racji międzynarodowego charakteru, który nadają jej zagraniczni projektanci prowadzona będzie w kilku językach: polski, ukraiński, angielski oraz podhalańską gwarą.

"POLKI FOLKI" to nietypowy pokaz mody zrzeszający: projektantów wplatających elementy zaczerpnięte z tradycyjnych strojów danego regionu, rzemieślników zajmujących się rękodziełem, muzyków mocno zainspirowanych muzyką folk oraz fascynatów kultury i tradycji a to wszystko oparte na produktach ekologicznych. To wydarzenie pokazuje, że Polska moda ma swoje mocne korzenie w tradycji, a zmiksowana z wyobraźnią młodych projektantów ma swój nowoczesny, całkowicie inny wymiar i charakter. To nietypowe przedsięwzięcie cechuje oryginalność, wykonanie i sam scenariusz bogaty w występy artystów różnego formatu. Projekt wspierany jest m.in. przez Fundację KOLOROWO, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz MARR. Na wybiegu można zobaczyć zarówno archiwalne stroje tradycyjne, a także inspiracje i stylizacje dedykowane obecnej chwili. Program pokazu to ogromne show, które jest jedyne w swoim rodzaju. To pokaz, który obudzi w Was na nowo miłość do folkloru a to wszystko przygotowuje dla Was Aneta Larysa Knap - projektantka mody, właścicielka marki „FOLK DESIGN”.

Wstęp wolny.

Więcej info na tamat imprezy jest na stronie wydarzenia na FB.com
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl