Co, gdzie, kiedy
Sobota, 14 września 2019 12:00

Międzynarodowe Sympozjum Tłumaczy Twórczości St.I.Witkiewicza

ZAKOPANE. Teatr Witkacego w Zakopanem ma zaszczyt zaprosić w dniach 12-14 września br. na Międzynarodowe Sympozjum Tłumaczy Twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Wśród zaproszonych Gości, promujących na świecie nie tylko twórczość Patrona Teatru, ale kulturę polską, są: Prof. Ladislav Volko z Bratysławy, Daria Dominkuš ze Słowenji, Dr Hendrik Lindepuu z Estonii, Prof.Dalibor Blažina z Chorwacji,Filip Dimevski z Macedonii ,Alenia Linkewicz z Mińska na Białorusi, Michajło Barbara z Ukrainy i Irena Aleksaite z Litwy.

W czasie tego spotkania, uświetniającego 80 rocznicę śmierci autora "Szewców" każdy z jego Uczestników –Tłumaczy dokonań Stanisława Ignacego Witkiewicza będzie miał możliwość powiedzenia o swoich doświadczeniach związanych z twórczością(życiem?) Witkacego, o recepcji jego dzieł w swoim kraju, o jego katastrofizmie i spojrzeniu na nowoczesnego człowieka. Chcemy zastanowić się także razem z nimi nad tym, czy dzisiaj twórczość St. I. Witkiewicza– Twórcy - Wizjonera – jest obecna w naszej świadomości, czy też postępująca mechanizacja społeczna i nieuchronny zanik Indywiduum doprowadzą nas do „kompletnego spsienia”?

Pragniemy poprzez to sympozjum zwrócić uwagę na twórczą pracę tłumaczy. Codziennie będzie można wziąć udział w sesji z badaczami twórczości Witkacego i uczestniczyć w spektaklach witkacowskich na zakopiańskiej scenie.

Wydarzenie organizowane dzięki wsparciu Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Muzeum Tatrzańskim im. dra Tytusa Chałubińskiego i Instytutem Witkacego oraz Restauracja Zakopiańską.

Szczegóły na www.witkacy.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl