Allmedica
Co, gdzie, kiedy
Wtorek, 28 marca 2023 12:00

Małopolska Marzanna 2023

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy prac konkursowych "Małopolska Marzanna" do oficyny dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku 21 marca 2023 roku o godzinie 10.00. Wystawa będzie czynna do 28 marca br.
Wystawa „Małopolska Marzanna” prezentuje prace pokonkursowe dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych Województwa Małopolskiego. Tematem konkursu jest Marzanna – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym. Marzanny wykonano z ekologicznych materiałów jak: słoma, wiklina, bibuła, bawełna, papier.

Konkurs Małopolska Marzanna realizowany jest przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku od 2012 roku. Co roku wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież szkół podstawowych z dziesięciu powiatów województwa małopolskiego: gorlickiego, nowosądeckiego, krakowskiego, myślenickiego, bocheńskiego, brzeskiego, oświęcimskiego, limanowskiego, nowotarskiego oraz tarnowskiego. Przez wszystkie lata konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W sumie na konkurs zgłoszono 1728 prac. Tematem konkursu jest Marzanna – kukła symbolizująca odchodzącą zimę, a wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi w okresie zimowym.
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl