Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 21 stycznia 2018 08:47

Koncerty Mistrzejowickie - Kolędy i Pastorałki

Chór Mieszany Katedry Wawelskiej kontynuuje wielowiekowe muzyczne tradycje Katedry Wawelskiej. Powstał z inicjatywy ks. Kardynała S. Dziwisza, a jego pierwszy występ miał miejsce w 2006 roku w ramach II Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej.
W swoim repertuarze zespół posiada zarówno utwory wokalno-instrumentalne jak i a capella, od XVI wieku do współczesności, m. in. Mozarta, Bacha, Faure, Ramineza, Verdiego, Francka, Pendereckiego, Kilara i Nowowiejskiego.

Chór śpiewa w Katedrze Wawelskiej podczas niedzielnych mszy świętych i na Koncertach Katedralnych. Prowadzi bardzo bogatą działalność koncertową występując m. in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Chórem i Orkiestrą Opery Krakowskiej oraz Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej i Podkarpackiej. Uczestniczy również w cyklach koncertów jak: Muzyczne wieczory na Salwatorze, Koncerty Albertyńskie, Koncerty u św. Marcina. W 2010 roku chór reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej w Loreto. Ponadto występował trzykrotnie na Międzynarodowym Festiwalu w Zakopanem i Międzynarodowym Festiwalu Chórów Krajów Unii Europejskiej (2006r.), a w 2016 roku na XXIV Festiwalu Chórów w Vac na Węgrzech.

Andrzej Korzeniowski – założyciel i dyrygent Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej, twórca jego największych sukcesów. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej oraz wykładowcą muzyki sakralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego, gdzie również prowadzi Chór Canticum

Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86
21.01.2018 godz. 18:00
WSTĘP WOLNY
Występ Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

Szczegółowe informacje:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86, klub[at]kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl