Co, gdzie, kiedy
Piątek, 20 września 2019 18:00

Koncert Phillip Bracken Band

20 września 2019 roku o godzinie 18:00 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbędzie się, w ramach projektu "Prezentacje" z cyklu "Małe formy muzyczne - koncerty kameralne" koncert zespołu Phillip Bracken Band.
Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues a nawet soul z najlepszymi tradycjami songwritingu. Na żywo jego muzyka brzmi wyśmienicie a w towarzystwie zaproszonych muzyków, energiczne i melancholijne zarazem piosenki Phillipa nabierają jeszcze większego kolorytu - Wojciech Żurek.

Od pierwszego lądowania w Europie w 2012 roku australijski wokalista i autor tekstów Phillip Bracken szybko stał się znany dzięki swemu sugestywnemu głosowi, hipnotycznym gitarowym rytmom i ciepłemu zachowaniu na scenie.
Po przeprowadzce do Polski w 2013 roku to właśnie połączenie tych cech z jego interpretacją muzyki ambientowej, folkowej i indie roots / alternative spowodowało, że poznał polską ikonę etno-jazzu Jacka Mielcarka i jego muzycznych przyjaciół. To z kolei doprowadziło do dwóch nagrań na żywo, The Opole Session, Live in Radio Opole oraz kolejnych tournée. Z tych muzyków Bracken utworzył nowy zespół - trio z Warszawy.

Mateusz Szemraj (gitary, cymbały, banjo) Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, są to gitary; klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne; oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaik (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur, Music Port), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival, Open'er Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych (m. in. w Krynicy, Koszalinie, Bath).

Denis Dubiella (bass) to pochodzący z Koszalina muzyk i wszechstronny reżyser dźwięku. Pełni funkcję basisty w zespole Hanimal, choć od czasu do czasu się angażuje się też w inne muzyczne przedsięwzięcia zaprzyjaźnionych warszawskich muzyków. Denis zajmuje się też produkcją różnorakiej muzyki elektronicznej publikowanej w Internecie pod własnym nazwiskiem. Zawodowo nagrywa i miksuje muzykę, a także realizuje efekty synchroniczne do produkcji filmowych.

Krzysztof Guzewicz (cajon, darbuka, udu) perkusjonista, muzykoterapeuta. Związany rytmem z wieloma akcjami muzycznymi, teatralnymi, i edukacyjnymi. Szczególną uwagę poświęca bliskowschodnim instrumentom perkusyjnym.
Bilety do nabycia w Osiedlowym Domu Kultury Zasole oraz przez system biletowy Oświęcimskiego Centrum Kultury.

bilety: 15 zł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl