Co, gdzie, kiedy
Poniedziałek, 30 marca 2020 19:00

Kolacja pożegnalna - spektakl komediowy

30 marca 2020 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej, Janusza Chabiora i Piotra Gąsowskiego, w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, pt. "Kolacja pożegnalna".
Kolacja pożegnalna to wystawna kolacja na cześć osoby, którą organizatorzy wieczoru chcą się pozbyć ze swojego otoczenia. Rozmach jaki temu towarzyszy ma być dowodem na to, że zaproszony gość był im bliski. Oczywiście zaproszona osoba nie ma pojęciu w jakim celu została zaproszona!

Pierre i Clotilde to typowi przedstawiciele francuskiej klasy średniej. Zapraszają Didiera - wieloletniego przyjaciela - na pożegnalną kolację. Podczas wizyty robią wszystko, aby gość czuł się wyjątkowo - wspominają dawne czasy, otwierają drogie wino i są przemili. Jednak Didier w pewnym momencie orientuje się, o co w tym wszystkim chodzi. Słyszał bowiem od ich wspólnego znajomego o takowych spotkaniach. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gospodarze czują się podle, Pierre z wdziękiem próbuje ratować sytuację, w której się znaleźli...

Co z tego wyjdzie? Czy Didier wybaczy fałszywym przyjaciołom, czy Pierrowi i Clotilde wystarczy determinacji w poprowadzeniu intrygi do końca? Wszystko się okaże na scenie! Inteligentna francuska komedia, mistrzowsko zagrana i wyreżyserowana spowodują, że będzie to niezapomniana zabawa.

Kolacja pożegnalna | Un dîner d'adieu

tekst: Alexandre de La Patellière & Matthieu Delaporte
tłumaczenie: Witold Stefaniak
reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Anna Męczyńska
wykonawcy: Katarzyna Skrzynecka, Janusz Chabior, Piotr Gąsowski
czas: 120 minut

bilety: 90 zł, 80 zł, 70 zł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl