Kopalnia
Co, gdzie, kiedy
Poniedziałek, 27 września 2021 20:00

Jazz Camping Kalatówki 2021

Wielkimi krokami zbliża się XXV edycja Jazz Campingu na Kalatówkach, który rozpocznie się w poniedziałek 27 września i potrwa do soboty 2 października. Organizatorzy zapraszają na codzienne jam sessions, a we wtorek 28 września – na wspólne granie jazzmanów i kapeli góralskiej.
W czwartek, 30 września odbędzie się Jam Session z Muzyką Mieczysława Karłowicza w aranżacji jazzowej i Poezją Jana Kasprowicza w interpretacji Grażyny Syrziste.

Całość zwieńczy sobotni koncert finałowy 2 października, który będzie poświęcony pamięci zmarłego niedawno Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza - wielokrotnego uczestnika oraz Mecenasa Jaz Camping Kalatówki.

Poza Dyrektorem Artystycznym Jazz Campingu - Zbigniewem Namysłowskim, niekwestionowaną legendą polskiego jazzu, spotkamy się również ze znakomitymi trębaczami - Robertem Majewskim i Robertem Murakowskim, doskonałymi muzykami młodszego pokolenia - Tomkiem Sołtysem (pianino), Mateuszem Smoczyńskim (skrzypce), a także z wirtuozem kontrabasu i genialnym lutnikiem - Marianem Pawlikiem, z gitarzystą jazzowym – Konradem Zemlerem a także z saksofonistami- Borysem Janczarskim, Tomaszem Pruchnickim, Marcinem Ślusarczykiem.

Na Kalatówki zawitają także m.in. Jerzy Bartz - legendarny bębniarz i wychowawca wielu pokoleń perkusistów, Jacek Namysłowski - puzonista, który jeszcze jako nastolatek debiutował na Kalatówkach, Jacek Kochan i Przemek Jarosz.


PROGRAM

27.09 Poniedziałek - Inauguracyjne Jam Session
28.09 Wtorek - Jazz i Górale
29.09 Środa - Jam Session
30.09 Czwartek - Jam Session - Muzyka Mieczysława Karłowicza i Poezja Jana Kasprowicza
1.10 Piątek - Jam Session
2.10 Sobota Koncert Finałowy - poświęcony Jerzemu "Dudusiowi" Matuszkiewiczowi

Wejściówki są już w sprzedaży online na www.kalatówki.pl.
Ilość miejsc ograniczona!

Impreza jest współfinansowana ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Zakopane, Patronat Honorowy nam imprezą objął Burmistrz Zakopanego, Pan Leszek Dorula.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl