Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 9 grudnia 2018 12:00

Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzeszczach dla Oliwki Marcińczyk

Zapraszamy do Brzeszcz na Jarmark Bożonarodzeniowy, to niezwykłe wydarzenie potrwa trzy dni i zagra dla chorej Oliwki Marcińczyk.
7-9 grudnia w małopolskich Brzeszczach odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez trzy dni mieszkańcy będą mogli odwiedzić plac przy ul. Słowackiego z masą przygotowanych przez organizatorów atrakcji. „Takie wydarzenie naprawdę warto odwiedzić, mamy zaplanowane liczne atrakcje, najmłodsi będą mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem i otrzymać drobne upominki, dla starszych mamy konkursy z cennymi nagrodami” – mówi jeden z organizatorów.


Wszystko na święta

Podczas trwania wydarzenia możliwy będzie zakup wszystkiego co potrzebne na święta, bombki choinkowe, świąteczne ozdoby a nawet żywe choinki! Spacerując po placu nie będziemy głodni, wystawcy z ciepłymi posiłkami, czekoladowymi piernikami czy tez grzanym winem przygotowali sporo frykasów.


Świąteczny klimat

W drugi weekend grudnia poczujemy magie świąt, na terenie Jarmarku nie zabraknie świątecznych iluminacji, specjalnego oświetlenia czy pięknej wielkiej choinki, którą mieszkańcy wspólnie zapalą już 7 grudnia (piątek). Na odwiedzających przez trzy dni w specjalnym dużym namiocie odbywać się będą liczne koncerty grane przez wyjątkowych wykonawców. „Po raz pierwszy w Brzeszczach odbędzie się takie wydarzenie, mieszkańcy wspólnie zaświecą wielką żywą choinkę, spróbują wielu pyszności a przy tym pomogą chorej Oliwce” – dodaje organizator


Historia Oliwki Marcińczyk
Oliwia urodziła się w maju 2013 roku. Od początku rozwijała się z lekkim opóźnieniem, jednak uczęszczała na rehabilitację i rodzice mieli nadzieję, że wkrótce różnice w rozwoju Oliwki i jej rówieśników nie będą, aż tak widoczne. Niestety w listopadzie 2017 roku córka nagle zachorowała. W godzinach porannych pojawiła się gorączka, która po podaniu leków ustąpiła. Później było lepiej i wydawało się, że to tylko jakaś infekcja. Po południu dziecko zasnęło. W nocy pojawiła się ponownie wysoka gorączka.
“Mieliśmy zamiar niezwłocznie rano udać się do lekarza, jednak około godziny trzeciej w nocy, byliśmy zmuszeni wezwać karetkę, gdyż oddech naszej Oliwki był prawie niewyczuwalny. Dystrybutor instruował nas, jak reanimować dziecko, do przyjazdu karetki. Były to prawdziwie dramatyczne chwile. Córka została zaintubowana i trafiła na odział intensywnej terapii szpitala pediatrycznego w Bielsku” – piszą rodzice Oliwki.
Stan dziecka się pogorszył i została przewieziona do GCZD. Po wykonaniu rezonansu okazało się, że Oliwka ma poważne zmiany w mózgu, które radiolodzy określili, jako ADEM. Dziewczynkę poddano leczeniu sterydami, które nie przyniosły poprawy. Wdrożono leczenie plazmoferezą i kolejnymi sterydami, które także nie pomogło małej. Stan dziecka wymagał założenia tracheostomii i PEGa.
“Do kwietnia 2018 roku córka przebywała na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Obecnie Oliwka jest pacjentem w programie wentylacji domowej. Kolejne rezonanse pokazują nowe zmiany w mózgu i progres starych. Neurolog mówi o martwicy mózgu. Nie wiemy jaka jest przyczyna powstawania zmian. Nie mamy diagnozy. Potrzebne są kosztowne badania genetyczne, aby pomóc lekarzom znaleźć powód coraz gorszych wyników rezonansu” – relacjonują rodzice Oliwii.
Dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji, zarówno ruchowej, jak i neurologopedycznej. Niestety koszty leczenia Oliwki znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego zwracają się z prośbą o pomoc.
“Za każde wsparcie będziemy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy” – dodają rodzice Oliwki.Organizatorem wydarzenia jest Agencja „Your Event Agency” oraz fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” przy wsparciu licznego grona partnerów i darczyńców.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl