Co, gdzie, kiedy
Niedziela, 18 marca 2018 09:07

Imię - spektakl komediowy

18 marca 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy Matthieu Delaporte'a i Alexandra de la Patelliere, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, w wykonaniu Małgorzaty Foremniak, Doroty Krempy/Mileny Turek, Szymona Bobrowskiego, Wojciecha Malajkata i Marcina Hycnara/Mateusza Banasiuka pt. "Imię".
"Imię" to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty "Imienia", które nie jest komedią pozbawioną refleksji, a śmiech bywa tutaj gorzki.

W urządzonym ze smakiem paryskim apartamencie Pierra (Szymon Bobrowski) i Elisabeth (Małgorzata Foremniak) panuje wesoła rodzinna atmosfera. Wieczorem gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, pan domu zaimponuje gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zapowiada się udana kolacja. Pierre i Vincent (Wojciech Malajkat) - brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca - poprzekomarzają się trochę jak zwykle. Puzonista Claude (Mateusz Banasiuk/Marcin Hycnar) oddany przyjaciel rodziny pochwali smaczne dania. Napiją się wybornego wina i pożartują. Anna - dużo młodsza partnerka Vincenta (Dorota Krempa) jest w ciąży, więc to zrozumiałe, że trochę się spóźni... Do pewnego momentu będzie jak zawsze, a drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę za sprawą niewinnego pytania - "Czy macie już jakiś pomysł na imię?".

Imię | Le Prénom

tekst: Matthieu Delaporte, Alexandre de la Patelliere
tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Justyna Woźniak
muzyka: Szymon Wysocki
obsada: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa/Milena, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat, Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk
premiera: 2015
czas: 120 minut (w tym 1 przerwa)

bilety: 80 zł, 70 zł, 60 zł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl